Derby Łodzi dla ŁKS! Widzew przegrał 0:1. Relacja! (zdjęcia, wideo, aktual.)

(pb, pij, tj, Jan Hofman)
Widzew na własnym stadionie przegrał z ŁKS w derbach Łodzi 0:1. Jedyną bramkę meczu zdobył Marcin Mięciel. Widzew kończył spotkanie w dziewiątkę.

Piłkarze ŁKS po czternastu latach odczarowali stadion przy al. Piłsudskiego. Podopieczni trenera Michała Probierza pokonali wczoraj Widzew 1:0. To druga porażka z rzędu zespołu prowadzonego przez Radosława Mroczkowskiego. Goście mieli ułatwione zadanie, bowiem od 55 minuty grali w przewadze jednego zawodnika. Widzew kończył mecz w dziewiątkę, gdyż czerwone kartki ujrzeli Grzelczak i Pinheiro.

Pierwszą akcję lewą stroną przeprowadził Dudu. Brazylijczyk nie wytrzymał jednak ciśnienia i zamiast rozegrać zespołowo piłkę, zdecydował się na strzał z dystansu. Uderzenie było jednak sygnalizowane i oddane w środek bramki, dlatego golkiper ŁKS nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Pierwszy rzut rożny we wczorajszym spotkaniu wykonywali goście. Piłkę uderzał Marcin Kaczmarek, ale chwilę później padła ona łupem widzewiaków. Kontrę wyprowadził Krzysztof Ostrowski. Widzewiacy w błyskawicznym tempie osiągnęli liczebną przewagę przed polem karnym, ale nie potrafili wykorzystać tego faktu. Później przeważał ŁKS, lecz nie zdołał stworzyć wielu klarownych sytuacji do strzelenia gola.

Derby Łodzi - Widzew-ŁKS

Po kwadransie gry role się odmieniły. Do głosu doszli gospodarze, którzy byli o krok od zdobycia bramki. Szybką akcję zainicjował Ostrowski. Piłka trafiła na lewą stronę boiska do zamykającego akcję Dudu. Brazylijczyk dokładnie zagrał do wbiegającego na jedenasty metr Niki Dzalamidze. Gruzin, mając przed sobą wyłącznie bramkarza ŁKS, nie zdoła trafić czysto w piłkę i ta po chwili wytoczyła się za linię końcową boiska. Widzewski napastnik jeszcze długo trzymał się za głowę i zastanawiał, jak mógł zmarnować tak wyśmienitą okazję. W dziewiętnastej minucie gospodarze wypracowali kolejną klarowną sytuację. Rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Dudu. Precyzyjnie podał do Adriana Budki, który jednak z bliska nie zdołał umieści piłki w siatce. Jego strzał zdołał obronić bramkarz ŁKS.

Zawodnicy obydwu drużyn walczyli z dużą determinacją i zdarzało się im przekraczać przepisy. Sędzia, choć nie było brutalności i złośliwych przewinień, nie zamierzał stosować taryfy ulgowej wobec zawodników, pokazując im jeszcze przed przerwą aż cztery żółte kartki.

Pod koniec pierwszej części spotkania goście mieli bodaj najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia. Z lewej strony pola karnego dośrodkowywał Marcin#Mięciel. Piłka trafiła do Tomasza Nowaka, który zdecydował się na silne uderzenie z półwoleja. Na szczęście dla widzewiaków bez zarzutu w tej sytuacji spisał się Maciej Mielcarz, wybijając futbolówkę na rzut rożny. Goście wykonali jeszcze kornera, ale sędzia nie pozwolił już na oddanie strzału oznajmiając gwizdkiem zakończenie pierszej połowy meczu.

Odpoczynek w szatni wyraźnie rozkojarzył zawodników obydwu drużyn. Z tego powodu początek drugiej części spotkania nie mógł zachwycić. Trudno było się doliczyć dwóch celnych podań, a więc gra była rwana i daleko jej było do płynności.

W 55 minucie doszło do starcia Mladena Kascelana z Piotrem Grzelczakiem.#Zawodnik ŁKS padł na murawę, a chwilę później ręcznie sprawiedliwość próbował wymierzyć Michał Łabędzki. To była iskra, która dała początek przepychankom na boisku. Sędzia nie panował nad sytuacją. Gdy emocje już opadły, a zawodnicy wrócili na swoje pozycje, arbiter ukarał drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną Grzelczaka. W widzewskim obozie zapanowało przekonanie, że ich drużyna została skrzywdzona.

Ku zaskoczeniu obserwatorów ŁKS nie spieszył się, by wykorzystać liczebną przewagę. Goście rozgrywali długo piłkę, próbując uśpić czujność rywala. Z kolei Widzew cofnął się na własną połowę, czekając na sposobność#wyprowadzenia szybkiej akcji. Nie miał jednak ich wiele, bowiem mając na boisku jednego zawodnika mniej miał trudności z wyprowadzeniem kontry. Ełkaesiacy z upływem czasu zaczęli uzyskiwać wyraźną przewagę, ale nie mieli zbyt wielu okazji, aby pokonać Mielcarza.
Dopiero w 83 minucie goście postawili kropkę nad i. Aut z prawej strony wyrzucał MarcinKaczmarek. Piłka trafiła do Marcina Smolińskiego, który precyzyjnie wrzucił w pole karne do Mięciela. Napastnik zespołu z al. Unii dokładnym strzałem głową pokonał widzewskiego bramkarza.
W końcówce meczu gospodarze, nie mając już nic do straceni rzucili się do odrabiania strat. Doszło nawet do tego, że przy dwóch rzutach rożnych na polu karnym ŁKS zameldował się... bramkarz Widzewa.#Jednak obecność Mielcarza nie odmieniała losów meczu. Partnerzy nie potrafili dograć do niego celnej piłki. W doliczonym czasie gry emocji nie opanował Pinheiro, który brutalnie sfaulował Mięciela, za co ukarany został czerwoną kartką.

Derby bez poważnych incydentów

Przed wczorajszym meczem derbowym oraz tuż po zakończeniu spotkania policja nie odnotowała poważniejszych incydentów z udziałem kibiców. Ok. godz. 21 fani ŁKS-u chcieli w dużej grupie przejść do centrum miasta, by powitać wracających piłkarzy, ale policja im to uniemożliwiła.
- Nie chcieliśmy, by w centrum grupy kibiców spotkały się ze sobą, dlatego fani czekali na zawodników przy swoim stadionie - mówi Adam Kolasa z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Łodzi.
Spokojnie odbył się również przemarsz przed meczem kibiców Widzewa, który spotkali się na ul. Piotrkowskiej i stamtąd ruszyli na stadion przy al. Piłsudskiego. (tj)

PRZED MECZEM:

Witajcie w relacji live ze stadionu Widzewa. Przypominamy o przeładowaniu strony co kilka minut!
17.15. Na stadionie, mimo chłodu, są już pierwsi kibice. Technika sprawdza nagłośnienie
17.17. Przed stadionem coraz więcej kibiców. Przy kasach pojedyncze osoby; bilety na derby zostały wyprzedane co do sztuki. Na trybunach zasiądzie blisko 10.000 widzów!
17.18. Kibice z respektem spoglądają w kierunku czterech policjantów na koniach. Wokół stadionu widać wzmocnione siły policyjne. Na drogach dojazdowych robi się ciasno od samochodów; kierowcy lada moment będą mieli tutaj znacznie utrudniony przejazd
17.25. Obsługa stadionu dokonuje ostatniej kontroli reklam świetlnych LED, które po raz pierwszy pojawią się dziś podczas meczu Widzewa. Reklamodawcy wykupili ponoć na nich miejsce w dwie godziny. Przed chwilą włączone zostały stadionowe jupitery.
17.35. Przed stadionem robi się tłoczno. Pojawiają się kibice z flagami, można się więc spodziewać niezwykłej oprawy
17.38. Na przylegających do stadionu parkingach widzimy samochody i auokary z różnych krańców Polski, m.in. z Myślenic, Zielonej Góry, Wrocławia, Gdańska, Pruszkowa... Magia łódzkich derbów działa więc daleko.
17.45 Do rozpoczęcia meczu jeszcze tylko 45 minut. Stadion zapełnia się kibicami. Na murawę wychodzą bramkarze Widzewa. Zostali przywitani brawami
17.46 Na rozgrzewkę wyszli właśnie bramkarze ŁKS
17.49 Ma boisko wybiegają owacyjnie witani piłkarze Widzewa; pozdrawiają kibiców
17.51 Na murawę wybiegają piłkarze ŁKS
17.56 Kibiców wita spiker Marcin Tarociński.
18.05 W składzie Widzewa zaskakująca do przewidywań zmiana na prawej stronie obrony. Od pierwszej minuty zagra młody Jakub Bartkowski
18.21 Stadion prawie pełny. Po 30 minutowej rozgrzewce drużyny zeszły do szatni.
18.24 Zapalone reklamy ledowe sprawiają imponujące wrażenie. Na stadionie Widzewa powiało Europą... :-)

RELACJA ZE SPOTKANIA:

Widzew: Mielcarz - Bartkowski, Bieniuk, Madera, Dudu - Budka, Panka, Pinheiro, Ostrowski - Dżalamidze, Grzelczak.
Trener: Radosław Mroczkowski.
ŁKS: Velimirović - Salski, Łabędzki, Klepczarek, Kaczmarek - Kascelan, Łukasiewicz, Nowak, Szałachowski - Saganowski, Mięciel.
Trener Michał Probierz.
Sędziuje Dawid Piasecki ze Słupska.

1' Gwizdek ssdziego. Początek spotkania.
2' Widzew rozgrywa piłkę na swojej połowie.
2' Najpierw Dudu a potem Budka niegroźnie strzelają w kierunku bramki ŁKS.
4' Pierwsza interwencja bramkarza Widzewa. Widzewiacy rozpoczynają akcję.
5' Ełkaesiacy zapędzili się pod bramkę Widzewa, ale obrońcy byli czujni.
6' Pierwszy rzut rożny - dla ŁKS. Kopie Kaczmarek
7' Kontratak Widzewa spalił na panewce. Teraz atakuje ŁKS. Akcję kończy strzał na bramkę.
8' Kascelan na spalonym
8' Widzewiacy hamują Saganowskiego w polu karnym
8' Kaczmarek faulował Budkę, został ukarany żółtą kartką.
10' Rzut wolny sprzed pola karnego Widzewa. Widzewiacy wybijają
12' Po kornerze dla Widzewa piłka opuszcza boisko.
14' Dzalamidze nie trafia w piłkę w polu bramkowym ŁKS. Gol był o włos.
16' Piłka wędruje pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Mecz toczy się wartko i wyrównanie.
19' Rzut wolny dla Widzewa z okolic prawego rogu boiska. Po strzale Budki bramkarz ŁKS wybija na aut. Akcja Widzewa po wrzucie piłki na boisko kończy się fiaskiem.
21' Rzut wolny dla ŁKS. Widzewiacy nie dopuszczają do strzału na bramkę.
22' Brakmarza Widzewa próbował zaskoczyć Szałachowski.
23' Gra co chwilę przenosi28' Widzewiacy przejmują piłkę się z jednej strony boiska na drugą. Ataki nie przynoszą jednak zmiany rezultatu.
28' Widzewiacy przejmują piłkę w centrum boiska, ale nie potrafią wykończyć akcji.
28' Panka fauluje Nowaka - żółta kartka
32' Rzut wolny dla ŁKS. Po uderzeniu Kaczmarka, piłkę przejmują widzewiacy.
33' Szybka kontra Widzewa omal nie kończy się zdobyciem bramki, ale Dzalamidze pudłuje.
34' Widzew w przewadze - częściej gości pod bramką ŁKS
34' Żółta kartka dla Pinheiro za faul na Nowaku.
35' Mięciel niecelnie strzela z dystansu na bramkę Widzewa.
36' Grzelczak przejął piłkę przed polem karnym, ŁKS, ale źle podał do nadbiegającego partnera. Piłkę złapał Velimirović.
39' Faul na Dzalamidze zatrzymuje akcję Widzewa.
43' Nowak strzela na bramkę Widzewa. Piłkę wybija bramkarz.
44' Szybko rozegrany rzut rożny a po nim kolejny, tym razem z lewej strony boiska. Piłka opuszcza pole karne.
45' Gwizdek sędziego - koniec pierwszej połowy spotkania. Jest 0:0.

46' Rozpoczyna się druga spotkania. W skłądzie ŁKS zaszła zmiana Romańczuk zastąpił Salskiego.
46' Nowak leży na murawie. Chyba zderzył się z innym graczem. Wstaje o własnych siłach.
47' Nacierającego Grzelczaka ełkaesiacy zatrzymują na swojej połowie. Widzewiak dostaje żółtą kartkę za symulowanie faulu. Nie zagra w następnym meczu Widzewa przeciwko Legii.
50' Mecz trochę stracił na tempie. ŁKS zatrzymuje akcje Widzewa, ale nie przebija się pod pole bramkowe rywala.
54' Faul na Kascelanie wzbudza przepychanki wśród zawodników.Trenerzy i sędziowie uspokajają sytuację.
55' Druga żółta kartka dla Grzelczaka - opuszcza boisko. Żółtą otrzymuje Bieniuk.
57' ŁKS rzuca się do ataku, ale obrona Widzewa nie śpi.
58' Pinheiro fauluje KLepczarka. Rzut wolny dla ŁKS.
58' Kaczmarek strzela nad poprzeczką bramki Widzewa.
60' Widzewiacy gubią si w ataku pod bramką ŁKS.
61' Zmiana w Widzewie - Prince wchodzi za Dzalamidze.
63' Łukasiewicz ukarany żółtą kartką za faul na Pance.
66' Dobra akcja Kaczmarka w polu karnym Widzewa, ale ełkaesiacy nie przejmująjego dośrodkowania.
67' Rzut rożny dla ŁKS. Widzewiacy przejmują piłkę, ale tracą szansę na kontrę.
69' Trwa natarcie ŁKS bna bramkę Widzewa. Kolejny strzał przechodzi nad poprzeczką
70' Kontra Widzewa zatrzymana przed polem karnym ŁKS. Ełkaesiacy ruszają pod bramkę rywali, ale zostają powstrzymani.
71' Kaczmarek strzela z dystansu, z prawej strony boiska, ale bardzo niecelnie.
72' Panka wywalczył korner dla Widzewa.
72' Zmiana w ŁKS - Bykowski za Szałachowskiego
72' Po szybko rozegranym rzucie rożnym ŁKS znów pod bramką Widzewa, ale akcja kończy się spalonym.
75' Dwa rzuty rożne dla ŁKS. Bez efektu
76' Prince zapędził się samotnie pod bramkę ŁKS, ale został powstrzymany przez obrońców
78' Łukasiewicz próbował zaskoczyć Mielcarza z ok. 24 metrów
79' Po starciu z Klepczarkiem na murawę pada bramkarz Widzewa. Mielcarz wstaje dopiero po chwili
80' Panka i Kaczmarek zderzyli się w środku boiska. Sędzia uznał, że faulował ełkaesiak.
82' Kolejna zmiana w ŁKS - Smoliński zastępuje Nowaka.
84' GOL. Marcin Mięciel główką pokonuje Mielcarza. Jest 0:1 dla ŁKS.
85' Widzewiacy rzucają się do ataku, ełkaesiacy bronią się na swojej połowie
89' Korner dla Widzewa i zmiana w drużynie - Ben Radhia wchodzi za Bratkowskiego.
89' Kontra ŁKS kończy się na środku boiska.
90' Rzut rożny dla Widzewa. Dudu przejmuje piłkę, i strzela na bramkę. Jednak niecelnie.
94' Do gry wkradł się chaos. Atak ŁKS brutalnie zatrzymany przez Pinheiro, któru dostaje czerwoną kartkę i schodzi z boiska. Widzew gra w dziewiątkę.
94' Koniec meczu. Jedną bramką wygrywa ŁKS.