Debiut Sidorowicz w biathlonowym biegu ze startu wspólnego! Jak wypadła Polka?

Łukasz Konstanty
Natalia Sidorowicz zajęła 29. miejsce w biegu ze startu wspólnego w Anterselvie. Fot. IMAGO/Christian Einecke
Francuzka Julia Simon i Norweg Vetle Sjaastad Christiansen wygrali biegi ze startu wspólnego, odbywające się w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Anterselvie. Po raz pierwszy w karierze w tej konkurencji wystąpiła Natalia Sidorowicz, która zmagania zakończyła na 29. pozycji.

Jeszcze w sobotę wydawało się, że nasza biathlonistka nie pojawi się już na trasie w Anterselvie. Co prawda w skróconym biegu indywidualnym zajęła najwyższe w karierze, 22. miejsce, nie wystarczyło to jednak do pewnej kwalifikacji do niedzielnego biegu ze startu wspólnego. Na pocieszenie Polce pozostała rola rezerwowej.

Słaba skuteczność Natalii Sidorowicz

W niedzielę okazało się, że nie wszystkie zawodniczki, które uzyskały prawo startu w ostatniej konkurencji w Anterselvie, pojawiły się na starcie, co otworzyło szansę na zdobycie kolejnych punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata dla Sidorowicz. W debiucie Natalia uplasowała się na przedostatniej, 29. pozycji, wyprzedzając jedynie Czeszkę Terezę Vobornikovą. O niskiej lokacie naszej zawodniczki zdecydowała słaba skuteczność na strzelnicy - Polka musiała biegać aż sześć karnych rund.

Zwycięstwo odniosła Francuzka Simon (jedna karna runda), która wyprzedziła bezbłędną rodaczkę Lou Jeanmonnot, a także Szwajcarkę Lenę Haecki-Gross. Dopiero na siedemnastej pozycji zmagania zakończyła Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold, która utrzymała jednak prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Norwegowie zdominowali bieg mężczyzn

W rywalizacji mężczyzn tradycyjnie już dominowali Norwegowie - zwyciężył Vetle Sjaastad Christiansen przed Johannesem Djale-Skjevdalem i Vebjoernem Soerumem. Piątą lokatę zajął Johannes Thingnes Boe, który zajmuje pierwszą lokatę w klasyfikacji łącznej.

Zawody w Anterselvie były ostatnimi zaliczanymi do Pucharu Świata przed dłuższą przerwą. Kolejne odbędą się w dniach 29 lutego - 3 marca w Oslo. Wcześniej, w dniach 7-18 lutego, odbędą się natomiast biathlonowe mistrzostwa świata.