Dawid B. zwany "królem dopalaczy" trafi do więzienia!

Iwona Jędrzejczyk
Dawid B. nazywany królem dopalaczy Archiwum Expressu Ilustrowanego
W czwartek sąd rejonowy dla Łodzi Śródmieścia wydał wyrok w sprawie, w której w kwietniu 2015 r., akt oskarżenia skierowała prokuratura rejonowa na Polesiu. Jednym z oskarżonych był 29-letni Dawid B. znany jako król dopalaczy, który został skazany na karę bezwzględną - 2 lat pozbawienia wolności oraz 6 tys. zł grzywny.

Król dopalaczy serwuje wątróbkę (FILM)
Sąd orzekł także obowiązek częściowego naprawienia szkody, czyli zwrotu pokrzywdzonemu 23 tys. zł, które Dawid B. ma przekazać wspólnie z dwoma inny mi oskarżonymi.
Upadek króla dopalaczy
Sformułowane w akcie oskarżenia zarzuty dotyczyły przestępstw rozboju, wymuszenia rozbójniczego oraz bezprawnego pozbawienia wolności, do jakich doszło w Łodzi w okresie od 30 czerwca do 4 lipca 2014 r. Sprawa dotyczyła porwania wspólnika Dawida B. Sąd uznał, że to król dopalaczy pełnił funkcję kierowniczą i był „głową” całego procederu. Dawida B. nie był obecny na sali podczas ogłoszenia wyroku.
Król dopalaczy zatrzymany
Skazani zostali także dwaj inni oskarżeni, w tym jeden na bezwzględną karę pozbawienia wolności. Wyrok w części dotyczącej Dawida B. tylko nieznacznie odbiega od wniosków złożonych przez prokuratora, który wnosił o orzeczenia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

[ZOBACZ TEŻ FILM Czy Ewa Kasprzyk zagra Magdę Gessler? Ewa Kasprzyk o zagraniu Magdy Gessler: Temperament mamy podobny (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Czy Ewa Kasprzyk zagra Magdę Gessler? Ewa Kasprzyk o zagraniu Magdy Gessler: Temperament mamy podobny (autorDzień Dobry TVN/x-news)