Czyste powietrze w mieście? Z ciepłem systemowym to możliwe

Materiał informacyjny VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ S.A.
Dlaczego warto podłączyć się do sieci ciepłowniczej?

Z ciepła systemowego codziennie korzysta ponad 15 mln Polaków. Dzięki niemu mieszkańcy miast mogą korzystać z ogrzewania i ciepłej wody. Dostarczane jest do budynków przez lokalne sieci ciepłownicze. Jest konkurencyjne cenowo, bezobsługowe, dostępne przez cały rok i stanowi najlepsze rozwiązanie dla ograniczania smogu w miastach.

Veolia Energia Łódź – producent i dostawca ciepła systemowego dla miasta – systematycznie modernizuje i rozbudowuje elektrociepłownie oraz rozwija sieć ciepłowniczą, która dzisiaj liczy ponad 840 km i jest jedną z największych w Polsce. Firma dostarcza ciepło systemowe dla około 60 proc. łódzkich odbiorców. Zaopatruje w ciepło osiedla mieszkaniowe, największe inwestycje w mieście, w tym zakłady przemysłowe, instytucje użyteczności publicznej, centra handlowe i usługowe.

Tu podaj tekst alternatywny

Ciepło systemowe to:

Tu podaj tekst alternatywny

Ciepło systemowe zamiast kopciucha

Główną przyczyną niebezpiecznego dla zdrowia zjawiska tzw. niskiej emisji jest ogrzewanie domów słabej jakości paliwami i wszelkiego rodzaju odpadami oraz korzystanie z przestarzałych technologicznie pieców. Aby systemowo walczyć z niską emisją Veolia Energia Łódź współpracuje z Urzędem Miasta Łodzi w projekcie rewitalizacji obszarowej. Opracowuje koncepcje zasilania poszczególnych obszarów, projektuje i buduje sieci ciepłownicze umożliwiając zasilenie wyremontowanych budynków ciepłem systemowym. Im bardziej rozbudowana sieć ciepłownicza, tym skuteczniej można zadbać o czystsze powietrze w mieście.

Ważnym elementem edukacji środowiskowej jest śledzenie wskazań jednego z 40 czujników jakości powietrza, które Veolia we współpracy z firmą Airly oraz klientami ciepła systemowego i Urzędem Miasta Łodzi, zamontowała na terenie miasta. Dzięki nim mieszkańcy mogą szybko i łatwo sprawdzać wyniki pomiarów na stronie internetowej airly.eu/map/pl/ oraz w aplikacjach mobilnych.

Więcej na:
https://nowaenergiadlalodzi.pl/co-robimy/cieplo-systemowe-dla-miasta/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie