Czym są kominki na pellet?

Materiał partnera zewnętrznego
Obecnie ogrzewanie pomieszczeń kominkami na pellet staje się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego. To rozwiązanie nowoczesne, będące równocześnie nawiązaniem do tradycji. Kominek ogrzewany na pellet posiada wiele zalet. Jest nie tylko przyjazny dla środowiska naturalnego, ale i dla naszych kieszeni. Dowiedz się więcej o sposobie ogrzewania, który zyskał już sporą popularność w Europie Zachodniej, a obecnie jest coraz częściej doceniany również w naszym kraju. Czym jest pellet i jakie są jego zalety? Gdzie najlepiej kupić kominek zasilany tym surowcem?

Co to jest pellet?

Pellet jest produktem grzewczym, należącym do grupy biopaliw, w których przypadku energia jest pozyskiwana poprzez spalanie surowców odnawialnych, poddanych granulowaniu. Najczęściej mamy do czynienia z tym rodzajem paliwa w postaci pelletu drzewnego, który jest wytwarzany ze sprasowania trocin, produkowanych podczas prac tartacznych, a także innych działań związanych z obrabianiem produktów drzewnych. Warto zaznaczyć, że do produkcji pelletu można używać zarówno drewna z drzew liściastych jak i iglastych. Powstają również bardziej egzotyczne mieszanki pochodzące z drewna palmowego, skorupek kokosów lub też kłód i gałęzi leżących luzem. Rodzaj użytego drewna ma wpływ na kolor pelletu. Może być on jasny, albo ciemny. Jednak najczęściej używane są pellety wytwarzane z trocin drzew iglastych, bez dodatku kory. Powstały w ten sposób pellet ma najwyższe parametry i właściwości. Istotną kwestię stanowi fakt, że pellet przeznaczony do użytku publicznego, jest produkowany w 100% z surowca w postaci trocin drzewnych i nie zawiera żadnych dodatków lepiących. Do ujednolicenia pelletu używana jest jedynie woda, w postaci natryskowej lub gorącej pary.

Zalety kominków na pellet

Jeśli marzy nam się wieczorne ogrzewanie przy klimatycznym ogniu, ale nie posiadamy odpływu kominkowego i nie mamy możliwości zainstalowania klasycznego kominka w naszym domu czy mieszkaniu, świetnym rozwiązaniem jest zakup kominka na pellet. Jest ono bardzo funkcjonalne, między innymi dzięki automatycznej regulacji mocy ciepła, która sprawia, że pomieszczenia ogrzewane są w takim stopniu, aby utrzymać w nich optymalną temperaturę. Dodatkowo, istnieje możliwość ustawienia temperatury według własnych preferencji. Warto dodać, że piecyki na pellet pracują samoczynnie, dzięki czemu nie musimy nadzorować ich pracy. Pamiętajmy, że wybór takiego kominka pozwoli nam zadbać o środowisko naturalne oraz o zdrowie naszych bliskich. Podczas spalania pelletu, emisja dwutlenku węgla jest równa ilości dwutlenku węgla pochłoniętego przez drzewo podczas jego wzrostu, a pozostała po spaleniu niewielka ilość popiołu może zostać użyta jako nawóz. Dodatkowo, pellet nie emituje podczas spalania żadnego nieprzyjemnego zapachu. Nie sposób nie wspomnieć również o ekonomicznych zaletach takiego ogrzewania. Pellet to niezwykle tani surowiec. Jest on także łatwy w dystrybucji oraz przechowywaniu.

Gdzie kupić kominek na pellet?

Jeżeli pragniesz kupić najwyższej jakości kominek na pellet, powinieneś zapoznać się z ofertą sklepu internetowego zagrzej.pl. Należy on do firmy Inteligentne Ogrzewanie, specjalizującej się w tego typu rozwiązaniach. Znajdziesz tam duży wybór kominków zasilanych tym surowcem. To idealne rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się ciepłem oraz wyjątkową atmosferą kominka. Decydując się na taki sposób ogrzewania, nie tylko zatroszczysz się o środowisko, ale również zaoszczędzisz pieniądze i czas.

Więcej o firmie Inteligentne Ogrzewanie, właścicielu sklepu internetowego zagrzej.pl :

Inteligentne Ogrzewanie Sp. z o.o, ul. Góra Libertowska 24, 30-444 Kraków, tel: +48 502 304 176, +48 600 373 809.

Dodaj ogłoszenie