Czy w meczu ze Skrą Częstochowa ŁKS zatańczy brazylijską sambę?

Udostępnij:
W piątek o godz. 18 ŁKS znów zagra na własnym boisku. Podejmie Skrę Częstochowa.

W pierwszej rundzie po walce ełkaesiacy wygrali 3:2 (gole: Jurić, Pirulo, Wolski). Łodzianie wystąpi w tym meczu bez trzech wykartkowanych zawodników: Pirulo, Jakuba Tosika i Bartosza Szeligi. Kto ich zastąpi? Wygląda na to, że do wyjściowego składu powrócą Maksymilian Rozwandowicz i Adrian Klimczak. Za hiszpańskiego pomocnika w wyjściowej jedenastce może pojawić się wracający po kontuzji Michał Trąbka. Pomocnik po raz ostatni zagrał blisko miesiąc temu 26 września w Nowym Sączu w wygranym spotkaniu z Sandecją (1:0). W sumie w tym sezonie wystpił w w 10 ligowych spotkaniach. Grał przez 841 minut. Czy po tak długiej nieobecności będzie w stanie być jednym z liderów zespołu, kreatorów ofensywnej gry?
W ostatnim spotkaniu z GKS Tychy (2:0) łodzianie powrócili do ładnego, składnego i co najważniejsze skutecznego hiszpańskiego grania, z czasów obecności w zespole Dani Ramireza. Czy teraz, gdy zabraknie Pirulo zatańczą brazylijską sambę?
Ricardinho kibice pamiętają przede wszystkim z fenomenalnego gola strzelonego przewrotką w derbach. To było jednak dawno. W ostatnim starciu z Widzewem Brazylijczyk popisał się wyjątkową nieodpowiedzialnością. Pojawił się na boisku w 66 minucie, a w 89 ujrzał czerwoną kartkę
Ricardinho zgrał w tym sezonie w siedmiu ligowych spotkaniach, w żadnym przez 90 minut (374 minuty na boisku).. W trzech ostatnich pojawił się w wyjściowym składzie. Szczególnie w ostatnim, grając za napastnikiem był bardzo przydatny. Wpisał się w tworzone groźne akcje, starał się walczyć. Teraz musi pokazać jeszcze więcej i zostać prawdziwym liderem zespołu.