Czy urzędnicy muszą mieć służbowe auta?

(MSM)
Urząd Miasta Łodzi kupił w tym tygodniu do dyspozycji prezydent Hanny Zdanowskiej nowy samochód, mazdę 6 za 111,7 tys. zł. Prezydent Słupska Robert Biedroń po wyborach samorządowych zrezygnował ze służbowej limuzyny na rzecz roweru.

Prezydent Hanna Zdanowska ma nowe auto! Tym razem jest to stalowobłękitna mazda 6 [zdjęcia]

Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi
Prezydent oraz wiceprezydenci powinni mieć do dyspozycji służbowe auto, by móc sprawnie wykonywać obowiązki. Warto pamiętać, że UMŁ ostatnio pozbył się 6 aut i wkrótce zrezygnuje z kolejnych 5, a urzędnicy coraz częściej korzystają ze służbowych jednośladów i z roweru publicznego.

Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic
Jeśli auto służbowe służy tylko i wyłącznie do wykonywania obowiązków służbowych, to nie widzę przeciwwskazań. Urzędnikom nie wolno używać aut służbowych w prywatnych celach. Gdy w ciągu dnia muszę wyjechać w sprawach służbowych, używam auta służbowego, a czasem prywatnego.

Mateusz Walasek, radny PO
Prezydenta Biedronia widziałem w Łodzi i nie wyglądał na takiego, który przyjechał tu rowerem. Urzędnicy bez aut są tylko w bajkach. Ważne, by zachować umiar. Prezydenci są na tyle cennymi fachowcami, że optymalne wykorzystanie ich czasu wymaga nakładów m.in. na służbowe auto.

Sebastian Bulak, radny PiS
Autobusy i tramwaje, które się spóźniają albo nie przyjeżdżają w ogóle, to w Łodzi prawdziwa plaga. Wie to każdy, kto na co dzień podróżuje transportem publicznym. Z okien nowej służbowej limuzyny prezydent z PO Hanna Zdanowska tych problemów nie zauważa. A szkoda.

Sylwester Pawłowski, radny SLD
Auta służbowe nie są dzisiaj przejawem luksusu, ale narzędziem pozwalającym skuteczniej i bezpieczniej realizować zadania zawodowe. Dotyczy to też wyższej kadry urzędników, w tym prezydentów miast. Auto, jak każde inne urządzenie, zużywa się, wymaga naprawy, a następnie wymiany.

Witold Rosset, Nowoczesna
Nie ma się co złościć, gdy prezydent kupuje służbowe auto. Pod warunkiem, że będzie to narzędzie pracy, a nie zabawka. Ma być bezpieczne i możliwie tanie. Warto jednak czasem wsiąść do tramwaju, autobusu, na rower lub iść pieszo. Można wtedy zobaczyć więcej prawdziwego życia miasta.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM W Zgierzu konar zabił kierowcę. Skutki wichury w Łódzkiem (autor x.news/TVN24)