Czy ulica Piotrkowska naprawdę nie może być wreszcie czysta?

Elżbieta Włodarczyk
Takie plamy straszą przechodniów na ulicy Piotrkowskiej.
W niektórych miejscach na ul. Piotrkowskiej, która jest przecież wizytówką naszego miasta, cuchnie tak, że aż wykręca nos. Niemal co krok straszą też ciemne plamy na chodnikach, nie wiadomo po czym. Poniewierają się papiery, pudełka po papierosach, pizzy, natknęliśmy się nawet na... ramiączka biustonosza.

Najgorzej jest po weekendzie na odcinku między ul. Zamenhofa i ul. Narutowicza, gdzie znajduje się najwięcej pubów i restauracji.

Łodzianie narzekają, że ulica Piotrkowska nie grzeszy czystością, do chodnika można się przykleić, a do tego brzydko pachnie.Służby miejskie nie nadążają sprzątać.

- Niestety chodniki na ul. Piotrkowskiej nie są - delikatnie mówiąc - zbyt czyste - przyznaje Aneta Kowalska, która w drodze do domu codziennie przechodzi koło Urzędu Miasta Łodzi, idąc w stronę ul. Próchnika. - Zwykle trzeba uważać, by nie przykleić się do chodnika, gdzie są ślady po ketchupie, plamy po piwie czy lodach lub inne nieczystości. Tak bywa np. w rejonie podwórca na ulicy 6 Sierpnia. Aż bierze obrzydzenie, bo w niektórych miejscach czuć mocz.

Chociaż popularny łódzki deptak pełni funkcje reprezentacyjne, stan czystości ciągle pozostawia tam wiele do życzenia. Władze miasta nie mają sobie jednak nic do zarzucenia.

- Ulica Piotrkowska jest sprzątana siedem dni w tygodniu od godz. 5 do 22 - zamiatana, zbierane są śmieci, opróżniane kosze na odpadki - mówi Grzegorz Gawlik z zespołu prasowego UMŁ. - Myta jest również osiem godzin dziennie specjalistyczną maszyną. Cykl mycia całego deptaka trwa ok. dwóch tygodni. Wczoraj od rana maszyna myjąca pracowała między ul. Tuwima a al. Mickiewicza. Na podniesienie poziomu czystości ul. Piotrkowskiej wpłynie większa dbałość o porządek odwiedzających ją osób.

Służby miejskie i właściciele lokali przy ul. Piotrkowskiej nie nadążają sprzątać lub robią to kiepsko, bo jest brudno. A na granitowych płytach widać każdą plamkę.

- Średnio dziennie wypisujemy 3 - 4 mandaty zarządcom nieruchomości, którzy nie dbają o czystość przed swoimi posesjami i osobom, które brudzą - mówią w straży miejskiej. - Mandaty wynoszą 50 - 100 zł.

Czyli wszyscy robią to, co powinni, a Piotrkowska jak była brudna, tak jest. I światełka w tunelu nie widać...

Menedżer ulicy interweniuje...
- Raz na dwa tygodnie zdarza się, że interweniuję u restauratorów w sprawie utrzymania czystości przed ich posesjami, gdzie znajdują się ogródki - mówi Piotr Kurzawa, menedżer ul. Piotrkowskiej. - Niektórzy jeszcze zapominają, że powinni dbać o porządek w swoim najbliższym otoczeniu. Przyznaję, że ulica nie jest idealnie czysta i wiele trzeba jeszcze zrobić, ale jest już znacznie lepiej niż parę lat temu.

ŻYCZENIA NA OSIEMNASTKĘ
ŻYCZENIA NA 40 URODZINY
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ PENISA...
Numery kierunkowe w Polsce

[ZOBACZ TEZ FILM Moment wybuchu na Manhattanie uchwyciły kamery monitoringu. Zobacz wideo (napisy) (autor x.news/STORYFUL)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEZ FILM Moment wybuchu na Manhattanie uchwyciły kamery monitoringu. Zobacz wideo (napisy) (autor x.news/STORYFUL)