Czy sesje Rady Miejskiej w Łodzi muszą trwać do północy, po 15 godzin?

(MSM)
Piętnaście godzin trwała ostatnia, środowa sesja Rady Miejskiej w Łodzi. Niektórzy radni o godz. 23 chcieli ją nawet przerwać (do przyjęcia były jeszcze 22 uchwały) i dokończyć za tydzień, 1 marca, ale wniosek radnego SLD Macieja Rakowskiego nie znalazł wystarczającego poparcia (14 radnych było za kontynuacją obrad, a 12 za przerwaniem).

Ostatnie obrady zakończyły się o godz. 0.15
Wcześniej radny Rakowski prosił o opinię prawników magistratu, czy pracownicy urzędu obsługujący sesję nie łamią prawa pracy, gdy muszą siedzieć tyle godzin w magistracie. Radca prawny UMŁ Marlena Sakowska-Baryła zwróciła uwagę na złą organizację pracy Rady Miejskiej, przez co obrady wydłużają się. W tym roku sesje są zaplanowane co 3 tygodnie, a wcześniej były częściej - co dwa. Dodatkowo na sesjach radni zadają często te same pytania co na komisjach, a porządek obrad jest przeładowany - na ostatniej sesji miały być przyjęte tylko 24 uchwały, ale dodano ponad 20 kolejnych projektów.

ŚMIESZNE WIERSZYKI URODZINOWE, ZABAWNE SMSY NA URODZINY
AGENT GWIAZDY 2 KTO ODPADŁ Z ODCINKA 21. 02. 17? OSTATNI ODCINEK AGENTA KTO ODPADŁ
MILIONERZY 2017 PYTANIA. JAKIE PYTANIA W NOWEJ EDYCJI MILIONERÓW 2017

[ZOBACZ FILM Podwozie samolotu pasażerskiego zapadło się podczas lądowania w Amsterdamie (autorx.news/STORYFUL)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Podwozie samolotu pasażerskiego zapadło się podczas lądowania w Amsterdamie (autorx.news/STORYFUL)