Czy nasi pływacy wrócą z Lublina z mistrzowskimi tytułami?

Od dziś do soboty w Lublinie o medale zimowych mistrzostw Polski walczyć będą najlepsi polscy pływacy.

Na słupkach startowych staną wszyscy najlepsi, włącznie z reprezentantami naszego kraju na zakończonych w niedzielę mistrzostwach świata w Hangzhou: brązowym medalistą Radosławem Kawęckim, finalistami Pawłem Juraszkiem, Janem Świtkowskim, Wojciechem Wojdakiem i Alicją Tchórz.
Z łódzkich zawodniczek i zawodników najwyżej na listach startowych znajdują się Paulina Piechota i Aleksandra Knop (UKS 190), Milena Karpisz (AZS), Wiktoria Guść (Delfin P), a w rozstawieniu panów Jakub Kraska (AZS), Bartłomiej Lassek (AZS Pł), Kamil Kaźmierczak (Olimpijczyk Aleksandrów), Jukub Balcerak i Jan Kałusowski (MKS Trójka).
Łódzcy pływacy na mistrzostwach Polski juniorów 14, 15 i 16-letnich zdobyli 30 medali. 12 medali UKS 190, po 5 medali Delfin Piotrków i MKS Trójka, 3 medale UKS 149 po 2 medale AZS PŁ i Piątka Konstantynów oraz 1 medal Wodnik Łask. Pięć medali zdobyła Wiktoria Guść (Delfin Piotrków) i na dwóch dystansach ustanowiła rekordy Polski. Została najlepszą zawodniczką mistrzostw Polski juniorów 14-letnich w Olsztynie.