MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy koronawirus zaszkodzi remontom łódzkich ulic?

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
[sc]Koronawirus a remonty ulic[/sc]W tej chwili prowadzonych jest kilka ważnych  drogowych inwestycji.- Urząd i jednostki podległe są w bieżącym kontakcie z wykonawcami inwestycji. Na dzisiaj nie mamy zmian w harmonogramach i terminach realizacji projektów związanych z epidemią koronawirusa – twierdzi Aleksandra Hac, zastępca rzecznika prasowego Urzędu Miasta Łodzi.Ekipy budowlane pracują tak jak przed epidemią. I sądząc m.in. po pracach prowadzonych na al. Śmigłego – Rydza, nie wszyscy pracownicy noszą maseczki ochronne.- Ciekawe co będzie, jak jeden z nich będzie mieć koronawirusa. Wtedy wszyscy kwarantanna, a prace będą stać miesiącami – komentuje jedna z mieszkanek Zarzewia.Czytaj na kolejnym slajdzie
[sc]Koronawirus a remonty ulic[/sc]W tej chwili prowadzonych jest kilka ważnych drogowych inwestycji.- Urząd i jednostki podległe są w bieżącym kontakcie z wykonawcami inwestycji. Na dzisiaj nie mamy zmian w harmonogramach i terminach realizacji projektów związanych z epidemią koronawirusa – twierdzi Aleksandra Hac, zastępca rzecznika prasowego Urzędu Miasta Łodzi.Ekipy budowlane pracują tak jak przed epidemią. I sądząc m.in. po pracach prowadzonych na al. Śmigłego – Rydza, nie wszyscy pracownicy noszą maseczki ochronne.- Ciekawe co będzie, jak jeden z nich będzie mieć koronawirusa. Wtedy wszyscy kwarantanna, a prace będą stać miesiącami – komentuje jedna z mieszkanek Zarzewia.Czytaj na kolejnym slajdzie UMŁ
W związku z epidemią koronawirusa łodzianie zastanawiają się, czy remonty ulic zakończą się terminowo.

Koronawirus a remonty ulic

W tej chwili prowadzonych jest kilka ważnych drogowych inwestycji.

- Urząd i jednostki podległe są w bieżącym kontakcie z wykonawcami inwestycji. Na dzisiaj nie mamy zmian w harmonogramach i terminach realizacji projektów związanych z epidemią koronawirusa – twierdzi Aleksandra Hac, zastępca rzecznika prasowego Urzędu Miasta Łodzi.

Ekipy budowlane pracują tak jak przed epidemią. I sądząc m.in. po pracach prowadzonych na al. Śmigłego – Rydza, nie wszyscy pracownicy noszą maseczki ochronne.

- Ciekawe co będzie, jak jeden z nich będzie mieć koronawirusa. Wtedy wszyscy kwarantanna, a prace będą stać miesiącami
– komentuje jedna z mieszkanek Zarzewia.

Firma chroni pracowników

Są jednak wykonawcy, którzy wprowadzili dla swoich pracowników specjalne zasady bezpieczeństwa. Tak jest w firmie Budimex, która odpowiada m.in. za budowę zachodniej obwodnicy Łodzi, czyli trasy S14.

- Pracownicy są wyposażani w środki ochrony epidemiologicznej. Stosowane są także zasady profilaktyki jak odległość między pracownikami itp. Wśród blisko 6 tysięcy pracowników Budimeksu u żadnej osoby nie stwierdzono zarażenia koronawirusem – informuje Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budmiex SA.

- Stosowane są zalecenia zachowania 1,5 m odstępu, pracownicy podczas przerw korzystają z pomieszczeń socjalnych w sposób rotacyjny. Zgodnie z zaleceniem MZ osoby zdrowe nie muszą nosić maseczek ochronnych. Dotyczy to wyłącznie osób chorych, które maja objawy związane z infekcją lub zakażeniem. Kierownicy budów monitorują stan zdrowia pracowników i podejmują stosowne decyzje - informuje Maciej Tomaszewski, rzecznik prasowy STRABAG.

Które ulice są remontowane?

Obecnie w Łodzi remontowana jest ul. Sienkiewicza od al. Piłsudskiego do ul. Tuwima (w wakacje prace przeniosą się na odcinek od ul. Tuwima do ul. Narutowicza). W wakacje lub po wakacjach zakończyć się mają remonty ulic: Wschodniej ul. Północnej do ul. Jaracza, odcinków ulic Próchnika i Rewolucji 1905 r. pomiędzy ulicami Zachodnią a Wschodnią, al. 1 Maja od ul. Gdańskiej do ul. Żeromskiego. W okresie wakacji planowane jest zakończenie remontu ul. Rokicińskiej od ul. Malowniczej do granic miasta.

Prace na al. Śmigłego – Rydza od skrzyżowania marszałków do ul. Przybyszewskiego zakończą się w przyszłym roku, a remont wiaduktu na ul. Dąbrowskiego pod koniec tego roku. Czy wszystkie te inwestycje uda się wykonać w terminie, a robotnicy zdołają ustrzec się przed koronawirusem? Oby.

Co z przetargami?

Przetargi na remonty łódzkich ulic pomimo epidemii koronawirusa mają być ogłaszane. Jak podkreślają urzędnicy, czas pokaże, czy będą zgłaszać się chętni wykonawcy oraz co dalej, jeśli trzeba będzie spotkać się, aby podpisać umowę z wykonawcą.

IDZIESZ NA ZAKUPY, JEŹDZISZ KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ? – ZABIERZ ZE SOBĄ ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI DŁONI >> Sprawdź produkty dostępne w naszym sklepie <<

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany