MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czwarte miejsce żużlowców Orła

h
Para żużlowców Orła (Jakub Jamróg i Daniel Pytel), zajęła czwarte miejsce w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych, które odbyły się w Gorzowie.

Łodzianie wywalczyli po osiem punktów. W turnieju zwyciężyła para Unii Tarnów – 25 pkt (Janusz Kołodziej – 17 i Maciej Janowski – 8).
Drugie miejsce zajęli żużlowcy Stali Gorzów, a trzecie zawodnicy Betardu Sparty Wrocław.
Najlepszy wynik biegu uzyskał Kołodziej: 59,38 s.
Dla łódzkiej drużyny jest to historyczne osiągnięcie w mistrzostwach, ponieważ dotychczas najwyższą lokatę – szóste miejsce – łódzki zespół (jeszcze pod nazwą ŁTŻ Łódź) wywalczył w 2000 roku, a wówczas startowali w drużynie: Marek Hućko, Jarosław Łukaszewski oraz Robert Kużdzał.