Czuj przed Tomczykiem w 9. Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego w Długiem

Karolina Brózda
W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Długiem LKS Koluszki przeprowadził Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Na zawody zgłosiło się 25 zawodników z Brójec, Łodzi, Chrustów Małych, Brzezin, Będzelina, Ujazdu, Niewiadowa, Słotwin, Starego Redzenia, Leosina i Koluszek. Najmłodszym zawodnikiem był 6-letni Stanisław Basiński z Brójec, najstarszym 72-letni Piotr Mróz (Koluszki).

W kategorii do lat 10 Stanisław Basiński pokonał 3:1 Antoniego Muszalskiego (Koluszki), w dziewczętach 11-15 lat pierwsze miejsce zajęła Agata Walczewska (Koluszki), drugie Natalia Zaborska, trzecie Monika Świnoga (obie z Będzelina). W chłopcach w tej kategorii zwyciężył Ignacy Posiadało (Niewiadów), drugi był Adam Konka (Koluszki), trzecie Wojciech Mazurkiewicz (Ujazd).

Wśród mężczyzn do lat 40 najlepszy był Sylwester Zimoń (Stare Chrusty), drugi był Krzysztof Basiński (Brójce), trzeci Krzysztof Agier (Brójce). W grupie 41-60 lat wygrał Władysław Czuj (Leosin), na drugiej pozycji znalazł się Jerzy Malinowski, na trzeciej Mariusz Bajer (Stary Redzeń).

W kategorii 61+ pierwsze miejsce wywalczył Antoni Tomczyk, drugie Marek Górecki, trzecie Piotr Mróz (wszyscy z Koluszek).

W open w pierwszej grupie zwyciężył Władysław Czuj przed Sylwestrem Zimoniem, w drugiej Antoni Tomczyk przez Krzysztofem Susikiem, w finałowym pojedynku o pierwsze miejsce Władysław Czuj pokonał 3:0 Antoniego Tomczyka, w walce o trzecie miejsce Sylwester Zimoń zwyciężył stosunkiem setów 3:0 Krzysztofa Susika.

Rozegrano blisko 50 spotkań i prawie 200 setów. Zawody odwiedził św. Mikołaj, przynosząc słodycze, napoje i cukierki.