Cztery wygrane sety siatkarek Budowlanych

Siatkarki Budowlanych wygrały sparing.
Siatkarki Budowlanych wygrały sparing. Łukasz Kasprzak
Siatkarki Budowlanych Łódź na tydzień przed siatkarek Budowlanych na tydzień przed startem nowego sezonu ekstraklasy są w dobrej formie. Świadczy o tym zwycięstwo 4:0 w sparingowym meczu z VFB Suhl.

Mecz rozegrano w hali Atlas Arena. Rywalki łodzianek to trzeci zespół niemieckiej ekstraklasy.
Podopieczne Macieja Kosmola szczególnie w pierwszym i drugim secie łatwo zdobywały punkty, wygrywając do 16 i 18. W łódzkiej drużynie wyróżniły się rozgrywająca Courtney Thompson i Katarzyna Bryda.
W czwartym secie (na tyle umówili się trenerzy obu drużyn) w łódzkim zespole pojawiła się przyjmująca Irene Hester. Jeśli Amerykanka dobrze spisze się w niedzielnym drugim sparingu z VFB Suhl.

Budowlani Łódź - VfB Suhl 4:0 (25:16, 25:18, 25:22, 25:22)
Budowlani: Thompson, Bryda, Dos Santos, Pycia, Kruk, Koczorowska, Durajczyk (libero) oraz Wójcik, Ściurka, Mikołajewska, Sikorska, Hester.