MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Cztery jednostki OSP z gminy Zgierz otrzymają dotację na zakup sprzętu

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Strażacy – ochotnicy mogli wnioskować o dotację do wysokości 35 tys. zł, z przeznaczeniem na zakup sprzętu i wyposażenia osobistego niezbędnego do prowadzenia akcji gaśniczych, środków łączności, uzbrojenia i techniki specjalnej.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłosił listę jednostek OSP, które otrzymają dotację w ramach programu „Doposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt służący ograniczeniu lub likwidacji zagrożeń dla środowiska - II edycja”. Wśród 108 jednostek z województwa łódzkiego, są cztery OSP z gminy Zgierz: w Kaniej Górze, Kęblinach, Skotnikach oraz Ustroniu – Grotnikach.

– Nowoczesny i specjalistyczny sprzęt to podstawa prowadzenia każdej akcji, w której biorą udział nasi druhowie – ochotnicy. Dlatego gratuluję jednostkom, które otrzymały dotację, bo dzięki zakupionemu sprzętowi i odpowiedniemu umundurowaniu, strażacy będą mogli jeszcze bardziej bezpiecznie wykonywać swoje zadania – mówi Mirosława Maciak – pełniąca funkcję Wójta Gminy Zgierz.

Strażacy – ochotnicy mogli wnioskować o dotację do wysokości 35 tys. zł, z przeznaczeniem na zakup sprzętu i wyposażenia osobistego strażaków, niezbędnego do prowadzenia akcji gaśniczych, sprzętu łączności, uzbrojenia i techniki specjalnej. 80 % kosztów kwalifikowanych zadania pokrywa Fundusz, pozostałą kwotę muszą dołożyć jednostki OSP. – Brakującą kwotę zadnia sfinansujemy ze środków pozyskanych od sponsorów – mówi Mateusz Karolczak z OSP Kania Góra. – Dotację przeznaczymy m. in. na zakup detektora prądu przemiennego, detektora wielogazowego oraz specjalistycznego umundurowania, co pozwoli nam na szybką diagnostykę występujących zagrożeń podczas akcji ratowniczo – gaśniczych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany