Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 03godz.
  • 39min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Cztery dni kwesty na ratowanie zabytków Starego Cmentarza

(MSM)
Jarosław Ziarek
Aż cztery dni będzie w tym roku trwała kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej. 1 listopada będzie prowadzona od godz. 9 do 19. Przez trzy kolejne dni, tj. 2, 3 i 4 listopada, w godz. 10 - 16.

W ubiegłym roku udało się w ten sposób zebrać rekordową sumę 93 tys. zł. Za te pieniądze przeprowadzono prace przy 11 pomnikach.

Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem wytypowało już 10 nagrobków, które będą remontowane za pieniądze z tegorocznej kwesty. O tym, który pomnik będzie odnawiany jako pierwszy, zdecydują łodzianie w internetowej sondzie na stronach TOnSC.

Wśród wytypowanych do remontu jest sześć nagrobków z części katolickiej (rodziny Szczechowiczów, Kazimierza Grusa, Zofji Banachowskiej, rodziny Potrzobowskich, Johanna Hardta, rodziny Woźniaków), trzy z części ewangelickiej (Fryderyka Olexa, Heinricha Gustawa Bottke, Samuela Schmidta) i jeden z prawosławnej (Nikołaja Wołkowa).

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

k
kol

A gdzie jest kasa za sprzedaną manufakturę za cały rozprzedany majątek, łodzkich fabrykantów co łodzianie mają z tego? dziesiątki lat bogacili w pocie czoła .żydów,niemców a potem komunistów ,resztę co zostało UW,UD ,SLD i resztę PO sprzedało na nagrody i uwłaszczenie robotnik jak chce mieszkać w tych familjokach musi płacić miastu ogromny haracz a przecież to ich ojcowie dziadkowie to wypracowali w pocie i znoju a teraz ta chołota wyciąga łapę bezwstydnie i na grobach zmarłych buduje swój wizerunek? Pytam jeszcze raz gdzie jest kasa za ten ogromny majatek dziesiątków zakladów pracy, łodzianie maja tylko ogromne bezrobocie ,biedę , wstyd i zrujnowane miasto?Zwykły obywatel jak chce postawić pomnik swojemu bliskiemu zmarłemu musi wziąść kredyt z ogromnym oprocentowaniem i odkładać sobie od ust by go spłacić bo inaczaj leci na bruk.

Dodaj ogłoszenie