Czekasz na weekend żeby się wyspać? Dzięki IKEA Łódź każdy dzień będzie niedzielą

Artykuł sponsorowany Ikea
Jak ważne jest idealne miejsce do spania? Odpowiedzią niech będzie fakt, że niemal 1/3 życia spędzacie w łóżku. Chęć odpoczynku nieustannie walczy ze stresem, zanieczyszczonym powietrzem i nadmiarem światła. Ale nie martwcie się - IKEA wie jak pokonać te przeciwności. Poznajcie zasady lepszego snu.

Święty Graal dobrego spania

Najważniejsze jest to, na czym śpimy. Zakup nowego materaca często poprzedza masa pytań. Jakie powinien mieć wymiary? Twardy czy miękki? Piankowy czy lateksowy? Poradników na ten temat jest wiele, ale nikt nie udzieli Wam lepszej odpowiedzi niż profesjonalny fizjoterapeuta. W IKEA Łódź jest on do Waszej dyspozycji na dziale materacy przez cały tydzień. Jeśli na co dzień odczuwacie przewlekłe bóle, bądź cierpicie na alergie, to wybór odpowiedniego materaca musi zostać poprzedzony wnikliwą analizą. Specjalista zagwarantuje, że zakup będzie udany, a materac idealnie dostosowany do Waszych indywidualnych potrzeb. Komfort spania to także zasługa dobrze dobranej poduszki. To w jakiej pozycji lubicie spać ma kluczowe znaczenie przy wyborze jej kształtu. Właściwie wyprofilowany produkt ukoi obciążony całym dniem kręgosłup.

#worklifesleepbalance, czyli na co jeszcze zwrócić uwagę poza materacem?

OK, leżycie już wygodnie, gotowi do snu. Jeśli liczenie owiec nie skończyło się na kilkunastu – mamy dla Was kilka porad.

Światło. W pierwszej kolejności zadbajcie o zaciemniające zasłony. Dzięki nim możliwe będzie doładowanie baterii nawet w ciągu słonecznego dnia. Już 20 minut drzemki (tzw. power-nap) zwiększy Waszą kreatywność i koncentrację na resztę dnia. Aktualnie, od 07.10 do 03.11.2020 dla członków IKEA Family obowiązuje zniżka -15% na wszystkie tekstylia do sypialni, w tym firany i zasłony.

W razie potrzeby doświetlajcie wnętrze sypialni unikając niebieskiego światła. Blokuje ono wydzielanie melatoniny, która pomaga nam zasnąć. Wybierzcie lampy o ciepłej barwie, najlepiej z możliwością regulacji temperatury i natężenia światła.

Dźwięk. Sypialnia jest waszą oazą spokoju i niech zagości w niej cisza. Dobrą izolację dźwięku zapewniają nie tylko szczelne okna, ale także grube dywany i ciężkie zasłony idealne do tłumienia dźwięków z otoczenia.

Powietrze. Oczywiście musi być czyste. Jeśli nie macie miejsca na zaawansowane oczyszczacze, skorzystajcie z zasłon GUNRID dostępnych w ofercie IKEA Łódź. Dzięki specjalnej, mineralnej powłoce, oczyszczą one powietrze w Waszej sypialni. Już 10 głębokich wdechów i wydechów w takich warunkach pozwoli Wam zredukować poziom stresu.

Temperatura. Pokojowa, czyli jaka? Różni się ona w zależności od przeznaczenia pokoju. W sypialni najlepiej sprawdzi się 16 - 17°C. W razie potrzeby, możecie dogrzać się cieplutką kołdrą.

Kolory i wyposażenie. Dekorując sypialnię zwróćcie uwagę na kolor ścian i dodatków. Niebieski, zielony i żółty to barwy, które pomogą Wam się zrelaksować po ciężkim dniu. Ważne jest również, aby panować nad ilością rzeczy w sypialni. Uporządkowana i minimalistyczna przestrzeń nie będzie was rozpraszać.

Aranżuj wnętrze świadomie, dbając przy tym o planetę.

Produkty IKEA tworzone są zgodnie z zasadą „Lepsze dla Ciebie + dla Planety”. Co to w skrócie oznacza? Przede wszystkim wykorzystywanie surowców pochodzących z recyklingu. Znajdziecie je m.in. w składzie kołder i poduszek – szukajcie w sklepie zielonych kropek, potwierdzają one ekologiczne pochodzenie. IKEA sprawdza również skrupulatnie w jakich warunkach odbywa się produkcja, gwarantując pracownikom godne warunki pracy. Bawełna, z której szyte są tekstylia pochodzi ze zrównoważonych upraw. Idzie za tym mniejsza ilość zużytej do jej produkcji wody oraz zredukowanie ilości środków wspomagających jej uprawę. Wybierając IKEA nie decydujecie się wyłącznie na komfort - możecie spać spokojnie, bez obaw o lepsze, bardziej zielone jutro

https://www.ikea.com/pl/pl/stores/lodz/

Dodaj ogłoszenie