ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Czego nie można jeść i pić w ciąży? [LISTA ZAKAZANYCH...

(ls)

2018-09-09 05:36

2018-09-09 05:37

18 Komentarzy
Dodaj komentarz

Czego nie można jeść i pić w ciąży? [LISTA ZAKAZANYCH PRODUKTÓW]

(ls)

2018-09-09 05:36

Czego nie można jeść i pić w ciąży? - zastanawiają się panie, które po raz pierwszy spodziewają się dziecka. Poniżej przedstawiamy listę zakazanych produktów. Panie muszą mieć się na baczności, bo chwila zapomnienia, może wpłynąć na samopoczucie mamy, jej zdrowie i przede wszystkim rozwój dziecka. Kobiety w ciąży powinny starannie dobierać menu. Oto lista produktów, których nie można jeść w ciąży. Oto zakazane produkty w trakcie ciąży.

Czego nie można jeść i pić w ciąży [LISTA PRODUKTÓW]


Czego nie można robić w ciąży [FAKTY i MITY]

 1. Sól
 2. Surowe jajka
 3. Sery pleśniowe i brie
 4. Kolorowe napoje gazowane
 5. Alkohol
 6. Kiełki
 7. Surowe mięso, np. tatar
 8. Surowe ryby, np. sushi
 9. Orzeszki ziemne
 10. Kawa
 11. Kolorowe ciastkaDlaczego właśnie te produkty są zakazane w ciąży? Dlaczego nie można ich jeść?Surowe mięso


Surowe mięso, np. tatar - Mogą zawierać pasożyty toksoplazmozy i bakterie listerii. W trakcie ciąży odpada więc tatar. Oprócz tego, w ciąży nie jemy, zdrowej skądinąd, wątróbki. Ponieważ zawiera równocześnie zbyt duże ilości witaminy A, która w nadmiarze grozi nieprawidłowym rozwojem dziecka. Warto także pamiętać, że panie w ciąży nie powinny jeść mięs zwykle spożywanych na ciepło, w wersji na zimno.

Sery pleśniowe


Choć nabiał zalecane jest kobietom w ciąży, należy pamiętać, żeby nie jeśc produktów mlecznych zrobionych z mleka niepasteryzowanego. A właśnie z niego robione są sery pleśniowe, niektóre typy sera feta.

Które ryby jeść, a których unikać?
Ryby są zalecane w trakcie ciąży. Zawierają kwas omega 3, wpływają pozytywnie na zdrowie dziecka. Niektóre jednak gatunki ryb i ich sposób podawania nie są dobre dla dziecka. Nie wskazane jest także jedzenie sushi. I wszelkich nieświeżych ryb. Panie w ciąży nie mogą jeść:
 • szczupaki,
 • okonie,
 • sandacze,
 • węgorze,
 • miętusy.


Zobacz też: Joanna Krupa: Za dwa lata będę matką [x-news]Panie w ciąży mogą zajadać się natomiast:
śledziami, kawiorem, dorszami, makrelami, sieje, łososiami.

Zakazane w ciąży są także owoce morza, wątróbka rybna (jak każda inna wątróbka) oraz ryby wędzone lub nieświeże, o niewiadomym pochodzeniu. Wędzone ryby są szkodliwe w ciąży, bo mogą zawierać rakotwórcze nitrozoaminy, powstające w mięsie podczas obróbki.

Całkowita abstynencja


W Polsce jak i w wielu innych krajach Europy i nie tylko kobietom w ciąży zaleca się kompletną abstynencję alkoholową. Nawet niewielka ilość alkoholu może spowodować zaburzenia rozwoju dziecka. Warto jej przestrzegać, bo można doprowadzić do tragedii.

Wszystko przez kofeinę


W przypadku kawy sprawa jest prosta. Chodzi o kofeinę. Jednak nie trzeba rezygnować z napojów kofeinowych w ogóle. Najbezpieczniej zrezygnować z nich w I trymestrze ciąży, a później ograniczyć spożycie kofeiny do 200 mg dziennie.

Groźne kiełki


Kiełki są źródłem witamin, ale jednocześnie mogą grozić zatruciem pokarmowym. Bezpieczniej jest zrezygnować z kupowania kiełków, kiełkować je w domu i dokładnie myć.


Szkodliwa sól


Sól jest szkodliwa dla wszystkich, ale u kobiet w ciąży może powodować szereg komplikacji. Zwłaszcza w drugiej połowie ciąży jej unikać, albo całkowicie wyeliminować z menu. Jej nadmiar może zatrzymywać wodę w organizmie i powodować nieprzyjemne obrzęki nóg, rąk i twarzy.

Surowe jajka


Jedzenie surowych jajek w ciąży może powodować salmonellę. Unikaj też produktów, do których dodaje się surowe jajko, np. kremów, a zwłaszcza tiramisu.

Czego nie można jeść w ciąży? Orzeszki ziemne


Chodzi tu o panie, które cierpią na uczulenie na orzeszki ziemne. Zjedzenie choćby małej porcji, może być dla nich zgubne. Poza tym orzeszki mogą uczulić dziecko na ten właśnie produkt.Życzenia świąteczne. Wierszyki na Boże Narodzenie. Życzenia bożonarodzeniowe

Potrawy wigilijne. 12 dań na wigilię lista, przepisy


Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(18)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

wita

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

witki (gość)  •

Tu jest fajny wpis: http://www.agataberry.pl/witaminy-w-ciazy-brac-czy-nie/#

odpowiedzi (0)

skomentuj

Brawo dla autora, brawo dla takiej gazety.

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

art (gość)  •

W ciąży nie jest wskazane jedzenie nieświeżych ryb. Ale poza tym jedzenie nieświeżych ryb jest wskazane.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Joanna Krupa: Za dwa lata będę matką.

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pjs (gość)  •

Słonie: ciąża trwa 614-688 dni (ok. 21 m-cy), samica rodzi jedno młode - i wszystko jasne. Dżoana jest w ciąży.

odpowiedzi (0)

skomentuj

umiar

+5 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

basia (gość)  •

Jak byłam w ciąży to na jakąś specjalną dietę nie przechodziłam, po prostu starałam się racjonalnie odżywiać i pić niegazowaną cisowiankę zamiast coli, no i oczywiście całkowicie zrezygnowałam z papierosów czy alkoholu. Kawę piłam ale bezkofeinową.

odpowiedzi (0)

skomentuj

witaminy

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tati (gość)  •

ryby niby są wskazane ze względu na dha i witaminę d3, ale niestety świeże cieżko kupić, sporo też czytalam o tym że ryby są zanieczyszczone często metalami ciężkimi, wolę zamiast ryb wziąć mama dha premium, chociaż sklad pewny i też bardzo dużo dha

odpowiedzi (0)

skomentuj

bzdury

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

antyterror (gość)  •

same bzdury ciężarne samice innych gatunków nie zmieniają diety z powodu ciąży i rodzą się zdrowe, normalne młode, u ludzi kobieta ciężarna jest traktowana tylko jak inkubator, wszystkiego jej się zabrania a ten terror trwa zaledwie kilkadziesiąt lat! wcześniej kobiety jadły I piły co chciały a gat ludzki jakoś z tego powodu nie wyginal...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ciekawe, czego nażarła sie mama tego, który to napisał?

+4 / -374

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

Objawy tego błędu dietetycznego są widoczne. Może brak jodu z soli jodowanej?

skomentuj

gdy takie objawy są widoczne

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mania misia (gość)  •

to czeba analizy krwi na brak jodu lub alergie

odpowiedzi (0)

skomentuj

Artykul-porazka

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gosia (gość)  •

Pozycja 11 -my kobiety w ciazy nie mozemy jesc kolorowych ciastek. To podsumowuje wartosc artykulu. Tekst zawiera rowniez prawdziwe informacje jenak wiekszosc z nich ni jak ma sie do prawdy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

DIETY

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ATEM (gość)  •

TAK ,TO PRAWDA ,, NIE MOŻNA SPOŻYWAĆ WSZYSTKIEGO ,,,W CIĄŻY ,I INNYCH SCHORZENIACH I STANACH ZDROWIA ,, BO WSZYSTKO SKNOCONO ......... CAŁĄ PRODUKCJĘ ŻYWNOŚCI ,, NA ŚWIECIE I ŚWIAT WRACA DO STARYCH GATUNKÓW I PRODUKCJI EKOLOGICZNEJ ,,,,,,, W POLSCE MIELISMY LECZYĆ DIETA , ZIOŁAMI I RUCHEM I JEST PRZEZNACZONA DLA PACJENTÓW KTÓRYM MEDYCYNA NIE POTRAFI POMÓC ,,,,,, STANY BEZNADZIEJNE ,,,,, PO CIĘŻKICH ZŁAMANYCH ,,,, REGENERACJA 42 DNI ,,,,,DOTYCHCZAS 12 MIESIĘCY ,ŻADEN ORGANIZM NIE WYTRZYMA LEŻENIA TAK DŁUGO I NOWOCZESNA NEUROLOGIA REGENERACJA NERWÓW SZCZEGÓLNIE CENTRALNYCH 23 DNI ,,,,,,,NA DYDAKTYKĘ DAŁA NAUKA ŚWIATOWA ZALICZKĘ SZKOŁOM GASTRONOMICZNYM -- 1 MILIARD ERO ,,,,,, ZA PACJENTA PŁACĄ 1 MILION ERO -- DIETA EKOLOGICZNA ,ZIOŁA ,RUCH ,,,,,,,, NAJNOWOCZEŚNIEJSZE METODY NA ŚWIECIE ,,,,, POWIATY NIE WYKONAŁY DYREKTYW ,,,,,,,,WDROŻENIE STARYCH GATUNKÓW ,,,,,, na świecie do nas to cieniasy ,,,, ŻYWNOŚĆ BĘDZIE PRODUKOWANA EKOLOGICZNIE ,,, KONIEC CHEMII , TECHNOLOGIE ,EKOLOGIĘ PRZEDSTAWIŁEM I NOWE DZIEDZINY NAUKI PRACUJĄ ,,,,,,,,,,W POLSCE ŻYJEMY JAK W ŚREDNIOWIECZU ,, ,,

odpowiedzi (0)

skomentuj

o

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

u (gość)  •

A o GMO? Nic się nie mówi.... A w sejmie się mówi....będziemy zryc to swinstwo

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »