Czas wybrać szkołę - rusza nabór do łódzkich podstawówek

mj
Łódzkie szkoły zabiegają o kandydatów do klas I. Rekrutacja ruszy 1 marca i potrwa miesiąc. Listy przyjętych dyrektorzy ogłoszą po 20 kwietnia. Na zdjęciu uczniowie SP 190. Jarosław Ziarek
Rekrutacja do łódzkich szkół podstawowych rusza 1 marca. Dla rodziców przyszłych pierwszaków to już najwyższy czas na decyzję, gdzie zapisać swoją pociechę.

Anna Wójcik, dyrektor SP 190, chce  w przyszłym roku szkolnym otworzyć trzy klasy pierwsze. Niektórzy rodzice już wstępnie zadeklarowali, że zapiszą tam swoje dzieci.

- Dostaliśmy deklarację w przedszkolu, do którego chodzi synek - mówi pani Karolina, mama sześciolatka z Widzewa. - Bierzemy pod uwagę trzy szkoły na Widzewie i jedną w Śródmieściu, gdzie pracuję. Odwiedzamy je, rozmawiamy ze znajomymi...

Nauczyciele potwierdzają, że najlepszą reklamą dla szkoły jest opinia rodziców lub starszych dzieci. Zabiegając o uczniów, organizują jednak prezentacje w przedszkolach i na osiedlach, dni otwarte...

- Wybieram się jutro po południu do Szkoły Podstawowej nr 44 przy ul. Kusocińskiego - mówi Ewa Krawczyk, mama Oli. - W ubiegłym tygodniu już byłam w SP nr 19 na ul. Balonowej. Przeprowadzamy się pod Konstantynów i najchętniej posłałabym córkę do szkoły na Retkini.

Łódzkie szkoły zabiegają o kandydatów do klas I. Rekrutacja ruszy  1 marca i potrwa miesiąc. Listy przyjętych dyrektorzy ogłoszą po  20 kwietnia. Na zdjęciu uczniowie SP 190.

- W piątek organizujemy dzień otwarty - zapowiada Anna Wróblewska, dyrektor SP nr 12 przy ul. Jurczyńskiego na Widzewie. - Od godz. 17 przedszkolaki będą z naszymi uczniami brać udział w grach sportowych, warsztatach plastycznych i tanecznych. Rodzice w tym czasie dowiedzą się wszystkiego, co ich interesuje.

- Dzień otwarty będzie u nas 29 lutego - mówi Anna Wójcik, dyrektor SP nr 190 przy ul. Malczewskiego. - A w marcu jeszcze planujemy spartakiadę dla przedszkolaków z Górnej.

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 7

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mama M.

ja mogę polecić podstawówkę w Szkole Europejskiej w Łodzi, syn chodzi tam już 2 lata, córka idzie w tym roku. W szkole jest bardzo ciepła atmosfera, dzieci mają możliwość chodzenia na zajęcia indywidualne, żeby zrównać poziom. Świetlica i panie w niej pracujące to po prostu skarb :) Syn się nie nudzi, panie cały czas wymyślają jakieś kreatywne zajęcia. Szkoła nastawiona jest na języki, trochę baliśmy się, że syn może nie dać rady. Okazało się, że to nie jest duży problem, bo w tym wieku dzieci chłoną jak gąbka :) Same pozytywy :)

r
rodzic

do matka
A gdzie jest ta szkoła?

m
matka

Dodam ze państwową. Nie jest zbyt blisko, ale wolę wozić i mieć poczucie bezpieczeństwa

m
matka

A ja juz znalazłam szkołę dla mojego dziecka. Małą, przytulną bezpieczną, gdzie będą tylko 2 klasy pierwsze. Doświadczona starszymi dziećmi, które chodziły do molochów, nie popełnię tego błedu. Nikt nad nimi nie czuwał, były anonimowe, zagubione, nauczycielki nie rozpoznawały ich bardzo długo, bo w klasie 30 uczniów! Ciągle były jakieś wypadki, stłuczenia, nie ogarniali dzieci na przerwach.

w
w ogóle to jest porąbane

teraz w nie których szkołach będa 1klasy dla 6-cio latków i 7-mnio latków dzieci do szkoły powinni iść od 7lat a nie 6lat!!!Biedne dzieci!!!

....

w artykule troche źle napisali chce otworzyć klasy pierwsze klasy pierwsze zawsze są tylko teraz chce otwprzyć klasy pierwsze dla 6-cio latków

d
drodzy rodzice

uwazajmy zeby pani Hanna Zdanowska i tych szkół nie pozamykała.bo zamykanie szkół to jej specjalność

Dodaj ogłoszenie