Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Czas na rośliny rabatowe i balkonowe - sezon na ukwiecanie w pełni

Magdalena Jach
Magdalena Jach

Tradycyjnie w maju łódzcy floryści mieli moc zamówień, związanych z pierwszymi komuniami. Dziś na wianuszek czy bukiecik czekają pojedyncze osoby, które sakrament przyjmują indywidualnie. Przez epidemię w parafiach grupowe uroczystości zostały przeniesione na jesień.
- Sporadycznie trafiają się także śluby, głównie cywilne, na które też przygotowujemy bukiety – mówi Dorota Zgierska, prowadząca kwiaciarnię przy ul. Kurczaki. - Poza tym łodzianie zamawiają wieńce czy wiązanki pogrzebowe, kupują kwiaty cięte na imieniny czy urodziny. Pracujemy normalnie, siedem dni w tygodniu.
Ponadto maj to czas ukwiecania balkonów, przydomowych rabatek i ogródków.
- Sadzimy aksamitki, petunie, stokrotki, bratki, begonie, pelargonie, niecierpki, dalie, a także trawy, bluszcze – wylicza Dorota Zgierska.
Wszystkie kwiaty, trawy, a także zioła są dostępne w kwiaciarniach w bardzo przystępnych cenach. Ceny pojedynczych doniczek z kwiatami zaczynają się od 2 złotych. Zioła natomiast kupimy za 3-8 złotych.

Oto najnowsze informacje o frekwencji

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kamil

My z żoną, co roku mamy najpiękniejszy balkon w okolicy. Co roku inne kwiaty, w dobrej kondycji, oczywiście same z siebie takie nie są. Z czystym sumieniem mogę polecić odżywkę fructus

G
Gość

Chętnie przygarnęłabym kilka pelargonii na balkon, piękne kwiaty:)

Dodaj ogłoszenie