Cracovia - Widzew 1:1. Widzew walczył do końca i w dramatycznych okolicznościach zremisował po karnym

Dariusz Kuczmera
Tomasz Jabłoński
Cracovia Widzew na żywo
Cracovia Widzew na żywo Krzysztof Szymczak
Cracovia Widzew na żywo. O godzinie 15 na stadionie MKS Cracovia w Krakowie gospodarze podejmują drużynę Widzewa.

Wynik meczu Cracovia Widzew 1:1

Koniec meczu. Widzew znów pokazał charakter i walczył do końca. Po golu Martina Kreuzrieglera z karnego wywalczył punkt w meczu z Cracovią.
90+4 min. Wolny dla Cracovii. Uderzona głową piłka mija bramkę Widzewa
90+3 min. Kreuzriegler wykonuje jedenastkę. Pokonał Niemczyckiego i wyrównał stan meczu
90+2 min. KARNY DLA WIDZEWA. Czorbadżijski wbiegł z impetem w pole karne i został sfaulowany
90 min. O cztery minuty sędzia przedłużył mecz
89 min. Konoplanka schodzi z boiska, za niego Bochnak
88 min. Rakoczy ukarany żółtą kartką
88 min. Znów Niemczycki ratuje Cracovię po strzale Hanouska
87 min. Pawłowski faulowany, 40 metrów od bramki Cracovii faul dla Widzewa
86 min. Ciganiks fauluje Kakabadze
83 min. Zmiany w Widzewie: Letniowski za Shehu, Ciganiks za Kuna.
81 min. GOL DLA CRACOVII. Rapa dośrodkował, a dobrze ustawiony Japończyk Takuto Oshima strzelił do pustej bramki.
79 min. Róg dla Cracovii. Knap główkował niecelnie
77 min. Niedokładne dośrodkowanie Konoplanki, zaczyna grę Ravas
76 min. 9.612 kibiców na trybunach stadionu Cracovii - połowa widowni stadionu Widzewa
75 min. Sypek ukarany żółtą kartką
73 min. ŁKS, klubem Łodzi jest - skandują kibice Cracovii, wszystko po to, by zdenerwować fanów i piłkarzy Widzewa
72 min. Znów piłkę wstrzeloną w pole karne łapie Ravas
71 min. Kallman strzelał, na szczęście lekko i piłkę łapie Ravas
69 min. Pawłowski dośrodkował z wolnego, Niemczycki łapie
66 min. Potrzebne nosze dla gracza Cracovii. Kontuzjowany Jablonsky. Wchodzi za niego Siplak
65 min. Sanchez zatrudnił Niemczyckiego. To mógł być gol
64 min. Sypek minął dwóch rywali, upadł w polu karnym, sędzia pogroził mu palcem
63 min. Widzewiacy dokładnie rozgrywają piłkę. Shehu strzelał z dystansu, po zablokowaniu piłki przez obrońcę, piłkę łapie Niemczycki
61 min. Oshima dośrodkował, Kallman próbował głową. Było groźnie, jednak gola nie ma
60 min. Sypek wpadł w pole karne i strzelił prosto w Niemczyckiego. Wywalczył róg
58 min. Zmiana w Widzewie: Sypek za Zawadzkiego
57 min. Sanchez dośrodkował, ale nikogo nie m w polu karnym Cracovii
55 min. Upadł Czorbadżijski, na szczęście się pozbierał, nic mu nie jest
54 min. Rapa dośrodkował, ale Ravas łapie piłkę
52 min. Czorbadżijski wyjaśnił sytuację pod bramką Widzewa
51 min. Jordi Sanchez zagrał, ale nikt nie przejął piłki
49 min. Ucierpiał ofiarnie interweniujący Zawadzki, już wstał, musi opuścić na chwilę boisko
48 min. Jaroszyński dośrodkował do Oshimy, który uderzył wysoko ponad bramką Widzewa
47 min. Hanousek wybija piłkę na uwolnienie
46 min. Zimno i nie przestało padać, jak to na stadionie przy ul. Kałuży
Początek drugiej połowy. Zmiana w Widzewie: Czorbadżijski za Żyrę, który doznał lekkiego urazu
Koniec pierwszej połowy. Gdyby liczyły się słupki - byłoby 1:1. Ale goli nie było - mamy wynik bezbramkowy. Czekamy na trafienie Widzewa, co jest możliwe.
45+1 min. Kun próbował dryblingu, ale traci piłkę
45 min. Sędzia przedłużył mecz o minutę
44 min. Faulowany Pawłowski. Wolny dla Widzewa. Piłkę łapie Niemczycki
43 min. Widzew kontroluje grę w środku pola
40 min. Ravas wybił piłkę z linii bramkowej. Gorąco pod bramką Widzewa
39 min. Konoplanka upadł w polu karnym, kibice liczyli na karnego, ale sędzia ukarał Ukraińca żółtą kartką za symulowanie faulu
36 min. Groźnie. Konoplanka ponad bramką Ravasa
35 min. Tempo gry nieco spadło
33 min. Szota wraca do gry. Sędzia Sylwestrzak wytłumaczył gospodarzom dlaczego nie było karnego
31 min. Kakabadze strzelał, Ravas wybił na róg. Piłka po silnym wybiciu Żyry trafiła w rękę Szoty, kibice domagają się karnego. Szota potrzebuje pomocy lekarskiej. Karnego nie ma
29 min. Błąd Pawłowskiego, Szota ratuje akcję, ale Cracovia ma róg
28 min. Rykoszet po nodze Żyry, jest róg
27 min. Kreuzriegler zatrzymał Rakoczego
21 min. Po rogu i dośrodkowaniu Pawłowskiego, w słupek głową strzelił Krezriegler
20 min. Sanchez w dobrej sytuacji, w ostatniej chwili został zablokowany. Doskonała okazja Widzewa
19 min. Róg dla Widzewa. Niecelna główka Kreuzrieglera
17 min. Kreuzriegler wybił piłkę po kolejnym dośrodkowaniu Cracovii. Gospodarze przeważają mocno
17 min. Nerwowa interwencja Żyry
16 min. Ravas piąstkuje piłkę
15 min. Nie jest to wielkie widowisko
14 min. Przewaga Cracovii, strzał Konoplanki zablokowany
13 min. Strata Zawadzkiego, róg dla Cracovii
11 min. Konoplanka z ostrego kąta trafił w słupek bramki Widzewa. Techniczne uderzenie Ukraińca
10 min. Dobra interwencja Zawadzkiego
8 min. Pewna interwencja Ravasa
6 min. Shehu strzelał prosto w Niemczyckiego
4 min. Drugi strzał gospodarzy, znów niecelny na szczęście
2 min. Strzał Rakoczego fatalny
2 min. Dobra interwencja Żyry, Ravas zacznie akcję Widzewa
1 min. Gramy!

Godz. 14.57. Piłkarze już wychodzą na boisko. Nie ma na trybunach kibiców Widzewa. To efekt kary nałożonej za zachowanie podczas meczu z Lechem.

Godz. 14.55: W tabeli rundy wiosennej, uwzględniającej tylko tegoroczne mecze PKO Ekstraklasy, Widzew zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową. W ośmiu meczach zdobył tylko 8 punktów (tyle co Lechia i Górnik), a wyprzedza tylko Miedź, Wisłę i Stal. Mielecki zespół jeszcze nie wygrał wiosną żadnego meczu. Widzew, Miedź i Wisła wygrały tylko raz. Widzew jest królem remisów, tylko łodzianie aż pięć razy podzielili się punktami z rywalami.

Godz. 14.50: Trybuny stadionu Cracovii niestety puste. Pogoda nie sprzyja oglądaniu meczów z trybun

Godz. 14.40: Czy w Krakowie Widzew przedłuży serię czterech wyjazdowych meczów bez porażki? Trzy wiosenne mecze wyjazdowe piłkarze Widzewa zremisowali: z Wisłą w Płocku (1:1), Legią w Warszawie (2:2), Lechią w Gdańsku (0:0). W ostatnim meczu rundy jesiennej wygrali z Koroną w Kielcach (1:0). Ostatnia porażka Widzewa w roli gościa miała miejsce 28 października 2022 roku w Zabrzu. Widzew przegrał 0:3, a gole strzelili: syn byłego piłkarza Widzewa Piotra Włodarczyka, czyli Szymon Włodarczyk oraz mistrz świata Łukasz Podolski.

Godz. 14.35: W porównaniu do poprzedniego meczu Cracovii z Rakowem (1:4) nie ma wyjściowym składzie Cracovii: Jugasa, Hoskonena, Atanasova, Makucha, a są: Jablonsky, Jaroszyński, Knap i Konoplanka.

Godz. 14.30: Cracovia zagra w składzie: Niemczycki - Kakabadze, Rapa, Ghita, Jablonsky, Jaroszyński, Oshima, Knap, Rakoczy, Konoplanka, Kallman. Rezerwowi: Hrosso, Siplak, Kapek, Bochnak, Śmiglewski, Jodłowski, Stachera.

Godz. 14.25: W porównaniu do poprzedniego meczu z Lechem nie ma w wyjściowym składzie i nawet na ławce Stępińskiego i Terpiłowskiego, a są: Kreuzriegler i Zawadzki, dla którego będzie to drugi występ w ekstraklasie. Grał wcześniej ostatnią minutę w meczu z Wartą Poznań.

Godz 14.15: Widzew zagra w składzie: Ravas - Żyro, Szota, Kreuzriegler - Zieliński, Shehu, Hanousek, Kun - Zawadzki, Pawłowski - Jordi Sanchez. W rezerwie są: Wrąbel, Czorbadżijski, Letniowski, Ciganiks, Sypek, Zjawiński, Hansen.

Widzew Łódź prezentuje się w rundzie wiosennej bardzo przeciętnie. Drużyna Janusza Niedźwiedzia, zajmuje wprawdzie w tabeli solidne szóste miejsce, ale ostatni mecz Widzew wygrał w połowie lutego! Najwyższy więc czas zagrać dobre spotkanie i przede wszystkim zwyciężyć. Tego od piłkarzy z Łodzi domagają się kibice.

Cracovia Widzew - mówi trener Niedźwiedź

- Nie myślimy o trzecim lub czwartym miejscu. Myślimy o Cracovii, myślimy o sobie oraz żeby wygrać kolejne spotkanie. Wiemy, z kim się mierzymy. Cracovia jest blisko nas punktowo, jest mocnym rywalem, który zrobił postęp. Widzimy różnicę pomiędzy Cracovią z jesieni i wiosny - powiedział Janusz Niedźwiedź.

Cracovia z Widzewem rozegrała do tej pory 24 mecze (18 w ramach rozgrywek ekstraklasy, dwa w Pucharze Polski oraz cztery w Pucharze Ekstraklasy). 8 razy zwyciężały Pasy, 6-krotnie padł remis, a 8 meczów zakończyło się zwycięstwem łódzkiego klubu.

Widzew Łódź. Jak dobrze znasz historię Widzewa? Czy jesteś p...