Cracovia - Widzew 1:1. Pierwszy punkt łodzian na wyjeździe!

Piotr Mroziński zdobył gola dla Widzewa.
Piotr Mroziński zdobył gola dla Widzewa. Paweł Łacheta
Po trzynastu wyjazdowych porażkach z rzędu w tym sezonie ekstraklasy piłkarze Widzewa wreszcie zdobyli punkt na obcym boisku. Po dobrym meczu łodzianie zremisowali 1:1 z Cracovią.

W pierwszej połowie łodzianie mieli kilka dobrych okazji do objęcia prowadzenia. Niewykorzystane sytuacje zemściły się jednak w 39 minucie, kiedy po ładnej akcji gola zdobył Gianni Papadopoulos.

Grek miał też dobrą okazję na drugiego gola na początku drugiej połowy. Górą był jednak Patryk Wolański, a później skuteczniejsi okazali się widzewiacy. W 62 min po aucie wykonywanym przez Marcina Kaczmarka, strzał z bliska Rafała Augustyniaka obronił bramkarz Cracovii, ale przy dobitce Piotra Mrozińskiego nie miał już szans.

W końcówce szansę na odniesienia zwycięstwa miała jedna i druga drużyna.

Widzew wreszcie zdobył punkt na wyjeździe, lecz to nie poprawiło jego sytuacji w tabeli. Łodzianie nadal zajmują ostatnie miejsce i do pierwszej bezpiecznej pozycji tracą aż osiem punktów.

Cracovia – Widzew 1:1 (1:1)
1:0 – Papadopoulos (39),
1:1 – Mroziński (62).
Widzew: Wolański – Stępiński, Augustyniak, Nowak, Kikut – Rybicki (61, Mikita), Mroziński (79, Okachi), Kasprzak, Cetnarski (61, Batrović), Kaczmarek – E. Visnakovs.
Cracovia: Pilarz – Nykiel, Żytko, Marciniak, Jaroszyński – Boljevic (46, Rakels), Dąbrowski, Danielewicz (46, Kapustka), Straus, Steblecki (72, Kita) – Papadopoulos.