Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 04godz.
  • 06min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Coraz więcej Polek ma prawo jazdy

AIP
Coraz więcej kobiet może pochwalić się w Polsce prawem jazdy. Przez ostatnie dziesięć lat liczba pań za kierownicą zwiększyła się o 3 miliony. Obecnie prawo jazdy w Polsce ma 7,5 mln kobiet.

Wzrósł także odsetek wypadków spowodowanych przez kobiety, o prawie 6% w ciągu ostatniej dekady. To i tak cztery razy mniej jak wypadki mężczyzn. Podkreślić należy, że nie oznacza, że kobiety jeżdżą mniej rozważnie niż dziesięć lat temu.

Eksperci podkreślają, że gdyby liczba osób uprawnionych do jazdy obu płci była równa, statystyka wyglądałaby zupełnie inaczej.
Kobiety powodują znacznie mniej groźne zdarzenia od mężczyzn. - Płeć piękna ma problemy m.in. z opanowaniem skrzyni biegów, zmianą kierunkowskazów i obserwowaniem tego co dzieje się dookoła pojazdu - wyjaśnia Wioletta Wylotek ze szkoły nauki jazdy dla pań.

Ewa Odachowska, psycholog Instytutu Transportu Samochodowego podkreśla, że mężczyźni są lepsi w koordynacji wzrokowo-ruchowej, czy czytaniu mapy. Kobiety inaczej natomiast analizują przestrzeń.

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

b
babka

Jak zwykle najprościej jest napluć na kobiety. Bo kobieta to taka spluwaczka dla świata.

n
no-problem

Zamiast potępić tępotę facetów mordujących swoimi samochodami wszystko co się rusza, bo to jest problem, zwłaszcza na polskich drogach - to autor artykułu skupia się na wydumanych problemach kobiet kierowców. Ze wszech miar żałosne i chore !

s
szanująca się

Ty stara i głupia jesteś.

b
babka

Niedobrze się robi od tych bredni w rodzaju: mężczyźni są lepsi w czytaniu map, koordynacji..itp, a kobiety inaczej analizują przestrzeń. Nie wiadomo jak, grunt, że inaczej. Jako żywo, żyję sporo już lat, a tak naprawdę w ogóle nie zauważyłam żeby ten bełkot się gdzieś potwierdzał. Nie rozumiem jak można nie umieć odczytać mapy i nie znam ani jednej kobiety, która by tego nie umiała. Natomiast znam facetów próbujących robić z kobiet idiotki i podważających ich umiejętności. A na pisaniu książek o pseudo-różnicach obłowiła się chmara pseudouczonych.

A
Alicja

Czy to pani Małolat bo to te.młode i głupie są wlaśnie takie jak opisałam

s
szanująca się

Ty kobieto kierowco zrzeknij się więc prawa jazdy, bo jako kobieta jesteś taka jak opisałaś. Gdzie się lęgną takie idiotki..?

A
Alicja

Ale tylko prawo jazdy.ja jako kobieta kierowca powiem tak.one nie mają w ogóle wyobraźni.z a to wiedza gdzie jest pefal gazu i to tylko na prostym odcinku.sa bardzo,o chamskie

Dodaj ogłoszenie