reklama

Coraz bliżej budowy trzeciego pasa na autostradzie A2 łączącej Łódź z Warszawą

(jaz)
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otwarła oferty na pierwsze prace związane z dobudową trzeciego pasa ruchu na autostradzie A2 łączącej Łódź z Warszawą

Trzech wykonawców jest zainteresowanych pracami zleconymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi, związanymi z dobudowaniem trzeciego pasa ruchu na autostradzie A2 na odcinku od węzła Łódź Północ do granicy z województwem mazowieckim. Chodzi o wykonanie analizy technicznej niezbędnej do uzyskania decyzji środowiskowej, a także opracowanie Programu Funkcjonalno - Użytkowego. Wczoraj w łódzkim oddziale GDDKiA otwarto oferty na te zlecenia.

– Należy podkreślić, że jest to wstępny etap, kolejnym po uzyskaniu decyzji środowiskowej, która jest wymagane prawem także przy rozbudowie już istniejących dróg, będzie ogłoszenie przetargu na realizację zadania w systemie projektuj i buduj – wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA.

Wybór najkorzystniejszej oferty w tym postępowaniu przewidziany jest na 20 marca 2019 roku. Kwota jaką zamawiający jest w stanie przeznaczyć na realizację zamówienia wynosi blisko 3,27 mln złotych.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 20

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kluczykarz

Brawo eKSpres ilustrowany! Jak można takie coś puścić do "druku":
"Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad OTWARŁA oferty na pierwsze..."

M
Michał

Otwarł, otwarła, otwarło, otwarli, otwarły to formy poprawne, ale rzadsze niż otworzył, otworzyła, otworzyło, otworzyli, otworzyły. „Nie mogąc znaleźć drzwi wyjściowych, otwarłam okno i postanowiłam z niego wyskoczyć” – czytamy w książce Sny – klucz do podświadomości. Do śmiechu to nie jest.
Mirosław Bańko, PWN

M
Marek

Przed rozpoczęciem trzeciego pasa na A2 do W-wy, winien być wykonany węzeł na S8 w Piotrkowie aby część ruchu np z Wrocławia po S8 mogło pojechać przez Piotrków i dalej S8 do W-wy. Bo na postulowane przedłużenie S8 od węzła Łódź-Południe do Tomaszowa (S74) które byłoby przedłużeniem S8 i rozśrodkowałoby ruch do W-wy nie ma co liczyć w najbliższej przyszłości.

M
Marek

S14 było by alternatywą i rozładowałoby ruch na tym odcinku A1 (WOŁ), ale S14 to daleka droga do realizacji....jeżeli w ogóle powstanie.

M
Marek

Trzeci pas też jest najbardziej potrzebny na odcinku A1- skrzyżowanie z A2 Stryków do węzła Łódź Południe (S8). Na tym odcinku kumuluje się ruch z północy A1 z Gdańska + A2 z W-wy+ Poznania, oraz z południa - A1 ( Z Piotrkowa/Katowic) + S8 (z Wrocławia. Jest miejsce, wszystkie mosty/wiadukty/przejścia dla zwierząt, uwzględniają miejsce dla trzeciego pasa. Kiedyś na pewno powstanie bo obecnie na tym odcinku jest duże natężenie ruchu.

.

I potem przyklepać, KONIECZNIE przyklepać!!

P
PiS szkodzi Łodzi

Na zlecenie mściwego kurdupla.

.

'Otwarła' jest poprawne.

I
I co?

Przeprosisz?

.

Zamknij się

.

Można też wprowadzić kartki na paliwo.

a
aktywista_wiejski

A nie drogi szybkiego ruchu dla blachosmrodziarzy!!!

n
nbo

niedługo nam całą Polskę zaasfaltują

M
Marti

Swoją drogą,ciekawe ile przy tej budowie wyłoży się firm.Czytać-zostanie oszukanych na wypłatach?

l
lodzermensch

Mam tańsze rozwiązanie na rozładowanie ruchu na tym odcinku! BRAMKI! Od razu ubędzie 1/3 aut!

Dodaj ogłoszenie