Co z maturami w Łodzi? Matury Łódź. W Łodzi uczniowie nie będą klasyfikowani! Strajkujący nauczyciele są przeciwni klasyfikacji uczniów!

(MJ)
Czytaj na kolejnym slajdzie
Czytaj na kolejnym slajdzie Magdalena Jach
Łódzkie szkoły ponadgimnazjalne chcą kontynuować strajk i nie klasyfikować uczniów - zadeklarowały to na spotkaniu Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego w Łodzi, który zebrał się we wtorek 23 kwietnia wieczorem w małej sali obrad w magistracie. W głosowaniu wzięły udział 43 szkoły, z których trzy wstrzymały się od głosu (szkoła muzyczna, Technikum nr 18 i Technikum nr 5) - a jedna była za klasyfikacją - I LO.

Co z maturami w Łodzi. Czy matury się odbędą?

- Przedstawiciele rad pedagogicznych i komitetów strajkowych ze zdumieniem przyjęli rekomendację tzw. ogólnopolskiego międzyszkolnego komitetu strajkowego nauczycieli - powiedział Jacek Malinowski, nauczyciel XXIII LO w Łodzi, reprezentujący strajkujących. - Ze zdumieniem i przykrością. Po dłuższej rozmowie i burzliwej okazało się, że legitymizacja tego ciała jest bardzo wątpliwa, a rekomendacja została przekazana wbrew opinii miejskich komitetów strajkowych. Z tego co słyszeliśmy w Warszawie odbyły się dwa głosowania. Czyli głosowano do skutku aż osiągnięto zamierzony cel.

Strajk nauczycieli - uczniowie nie będą klasyfikowani

Łódzcy nauczyciele, przedstawiciele rad pedagogicznych komitetów strajkowych stwierdzili, że nie zgadzają się z tą opinią i nie uznają ogólnopolskiego międzyszkolnego komitetu strajkowego za swojego przedstawiciela. Zdecydowaliśmy, że strajk w placówkach będzie trwał ze wszystkimi tego konsekwencjami, ze wstrzymaniem się od wszelkich czynności związanych z zadaniami zawodowymi.

Chcielibyśmy przy tym dodać, że każdego dnia każdy nauczyciel przychodząc do pracy podejmuje decyzję czy przystępuje do strajku. Większość reprezentująca rady pedagogiczne uznała, że strajk będzie kontynuowany. Podobne informacje otrzymaliśmy wczoraj z komitetów strajkowych Wrocławia i Poznania.

Kryzys klimatyczny, kryzys demograficzny?

Wideo

Komentarze 135

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-04-24T17:45:46 02:00, Gość:

Strajkujący nauczyciele z Xll LO twierdzicie ,że matura to nie Wasz problem tylko problem młodzieży. Gratuluję postawy bardzo wychowawcze szkoda, że wzięliście na początku roku opłaty za fakultety przygotowujące do matury -kiedy się odbędą ,czy może oddacie pieniądze?

2019-04-25T09:02:03 02:00, Gość:

A może Wy uczniowie świetnego XII LO powinniście się klasyfikować i dopuścić do matury oraz zorganizować sobie maturę skoro to Wasz problem.

Uważam że nauczyciele to jedynie co powinni dostać to kopa w tylek i do robót drogowych moze tam im się spodoba jak tu mają problem

G
Gość
2019-04-24T22:47:34 02:00, Hehe:

Wiecie co zasrańcy? Wasze płatne wpisy możecie wsadzić w dudę Szefernakerowi!

Ludzie was już nie słuchają.

Ludzie popierają protest nauczycieli!

2019-04-25T11:40:53 02:00, Sas:

Nie wiem kto ?chwdn

Nie bądź człowieku żałosny 😉 jak można popierać strajk takiego BYDŁA ?!? 🐂🐃 Uważam że to są ludzie bez wstydu, zachłanni na pieniądze którzy gnębi uczniów tekstami " jak się nie podobają to nie musisz chodzić " teraz można im to samo powiedziec ze jak się nie podoba to niech zmienia prace 😆😆😆😂🤣🤣🤣

U
Uczeńkamilastrz19
Jak dla mnie Ci "wielcy nauczyciele" to są wieśniaki którzy swoją postawą najbardziej pokazali ze zależy im jedynie na pieniądzach. Wstyd mi jest ze tacy ludzie istnieją, i żal mi dzieci którzy przez to BYDŁO tracą swoją życiową szansę.
w
warchoły
za grosz wstydu nie mają...
J
Jan
Pamiętam moją nauczycielkę od matematyki w liceum. Pierścionki z brylantami tak jej obciążały paluszki że ledwie mogła pisać kredą po tablicy !
J
Ja
Przepraszam bardzo, ale za co oni chcą te podwyżki ? Za picie kawy i herbaty ? Najpierw to bym zreformował całą edukację, jakbym zobaczył postępy w nauce u uczniów to wtedy możemy rozmawiać o jakichkolwiek podwyżkach. Bo jak na razie to mówienie że uczeń nic nie robi, to jego wina itd. A czy nauczyciel robi coś w kierunku ucznia aby mu pomóc ? Rzadko kiedy.
P
Paweł
2019-04-25T10:35:32 02:00, Ja:

Zwolnić z pracy nauczycieli którzy strajkują i dać podwyżki młodszym stażem pedagogom którzy będą uczyć

Jestem za

S
Sas
2019-04-24T22:47:34 02:00, Hehe:

Wiecie co zasrańcy? Wasze płatne wpisy możecie wsadzić w dudę Szefernakerowi!

Ludzie was już nie słuchają.

Ludzie popierają protest nauczycieli!

Nie wiem kto ?chwdn

J
Ja
Zwolnić z pracy nauczycieli którzy strajkują i dać podwyżki młodszym stażem pedagogom którzy będą uczyć
B
Brawo Express!
Obfotografować mi dokładnie wszystkie ryje i przypomnieć jak przyjdzie odpowiedni moment!
S
Szechter i Soros zlecają
wpisy płatnym trollom. A strajk trwa i pieniążków nie będzie...

https://wpolityce.pl/polityka/443910-ujawniamyprezydenci-miast-oszukali-nauczycieli-mamy-dowod
G
Gość
2019-04-24T14:39:09 02:00, xy:

Brawo dla nauczycieli z I LO.

Pozostali WSTYD

2019-04-24T14:41:18 02:00, Gość:

Chyba odwrotnie!

2019-04-24T17:36:30 02:00, Gość:

Brawo rozsądek górą. Można strajkować ale NIE MOŻNA niszczyć przyszłości i planów młodzieży- nie po trupach do celu. Wszyscy nauczyciele powinni wziąć przykład z nauczycieli z I LO młodzież będzie Ich szanować

Co z klasyfikacją w I LO, bo podobno jej nie ma, a my wszyscy gratulujemy.

G
Gość
2019-04-24T17:45:46 02:00, Gość:

Strajkujący nauczyciele z Xll LO twierdzicie ,że matura to nie Wasz problem tylko problem młodzieży. Gratuluję postawy bardzo wychowawcze szkoda, że wzięliście na początku roku opłaty za fakultety przygotowujące do matury -kiedy się odbędą ,czy może oddacie pieniądze?

A może Wy uczniowie świetnego XII LO powinniście się klasyfikować i dopuścić do matury oraz zorganizować sobie maturę skoro to Wasz problem.

G
Gość
2019-04-25T08:31:08 02:00, kamaz:

Poniżej krytyki "szanowni" nauczyciele..................co wam zawinili ci biedni uczniowie ???

Słuszna prawda. Lekarz, czy pielęgniarka jak strajkowali to od pacjentów się nie odeszli, a nauczyciele odeszli od uczniów, nawet maturzystów.

G
Gość
2019-04-25T06:55:39 02:00, Gość:

Ci nauczyciele mają rację.jak teraz ustąpią to juz nikt ich nie będzie szanował i nic nie wywalczą.a rząd rozda pieniądze na bazę nato w Polsce

Myślę, że najpierw to niech klasyfikują maturzystów i dopuszczą ich do matury, bo inaczej to napewno nic nie wywalczą. Już przez to dużo stracili na zaufaniu, bo zamknęli drogę rozwoju ludzi już dorosłych, którzy przez 3 lata się uczyli, a teraz co? Na ponad stu maturzystów u mojego dziecka tylko 2 popiera strajk i żaden rodzic.

Dodaj ogłoszenie