Co to za "ambony" pojawiły się nad łódzkimi ulicami?

AO
Przy Hiltonie na al. Mickiewicza stoi konstrukcja przypominająca balkon czy ambonę. Paweł Łacheta
Kierowcy i przechodnie zastanawiają się, do czego mają służyć wysokie metalowe konstrukcje z wystającymi nad jezdnię balkonikami, które pojawiły m.in. przy trasie W-Z. Czyżby na takich „ambonach” mieli stać policjanci albo jacyś kontrolerzy ruchu?

Okazuje się, że to stelaże, na których zamontowane zostaną elektroniczne tablice. Będą informować kierowców o objazdach (kierunek jazdy wskażą np. zielone i czerwone strzałki), utrudnieniach w ruchu, korkach itp. Część już zainstalowano, kolejne pojawią się na największych skrzyżowaniach.

Są elementami Obszarowego Systemu Sterowania Ruchem, który od listopada obejmie 240 skrzyżowań w Łodzi. 139 mniejszych tablic elektronicznych zostanie zainstalowanych również na przystankach.

[ZOBACZ TEŻ FILM Bilguun Ariunbaatar: Chcieli mi zapłacić, żebym reklamował mopy (autorhttp://www.expressilustrowany.pl/)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Bilguun Ariunbaatar: Chcieli mi zapłacić, żebym reklamował mopy (autorhttp://www.expressilustrowany.pl/)