Co się stało z KU Politechnika Łódzka? Prysnął niczym bańka mydlana

paweł strzelecki
Łodzianie w na pływalni Aqua w Lublinie w seniorskiej rywalizacji zdobyli 14 medali, a w gronie młodzieżowców 17 krążków.

Dwa złote krążki wśród panów panów wywalczyli Jakub Kraska i Marcel Wągrowski, których sukcesy karzą pamiętać, że pochodzą z klubu, którego już nie ma - AZS Politechnika Łódzka.
W punktacji medalowej wygrał zespół MKS Juvenia Wrocław, a łódzki UKS 190 uplasował się na 5. miejscu. Na 10. pozycji znalazł się AZS Łódź. W punktacji drużynowej triumfował AZS UMCS Lublin. Najlepszy łódzki klub UKS 190 znalazł się na 6. miejscu, na 19. pozycji AZS, 23. lokatę zajął MKS Trójka, a 27. MKS Jedynka. W rywalizacji startowało 111 polskich pływackich klubów. Tylko można żałować, że w tym gronie nie ma już Klubu Uczelnianego AZS Politechnika Łódzka, który powstał niemal równo z oddaniem do użytku 50-metrowej pływalni w Zatoce Sportu, zebrał zawodników z Łodzi i okręgu i... po niespełna trzech latach zniknął z pływackiej mapy Polski. A miało być tak pięknie!Ważny klub, który miał gromadzić najlepszych pływaków z całej Polski, znika ze sportowej mapy i cicho sza. Były wielkie plany, nadzieje, były jakieś pieniądze państwowe i samorządowe wyłożone na jego zawodników i co pstryk i nagle prysnął w powietrzu niczym bańka mydlana.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0