Co robić w weekend w Łodzi? Piesze i rowerowe wycieczki po...

  Co robić w weekend w Łodzi? Piesze i rowerowe wycieczki po Łodzi i najbliższej okolicy na weekend

  (MSM)

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Jedna z wycieczek rozpocznie się przy tej pompie. A wcześniej można zwiedzać pobliską cerkiew św. Olgi.
  1/2
  przejdź do galerii

  Jedna z wycieczek rozpocznie się przy tej pompie. A wcześniej można zwiedzać pobliską cerkiew św. Olgi. ©Paweł Łacheta

  W weekend można wziąć udział w bezpłatnych wycieczkach z przewodnikiem po Łodzi i okoli

  Sobota

  • Towarzystwo Przyjaciół Łodzi zaprasza na spacer po cmentarzu na Dołach. Zbiórka o godz. 10 na rogu al. Palki i ul. Smutnej.
  • Fundacja Przyjaciół Ratowania Zabytków Rzemiosła zaprasza na wycieczkę ul. Piramowicza, Knychalskiego i Traugutta. Zbiórka o godz. 14 na ul. Piramowicza (przy studni). A o godz. 13.30 można zwiedzić cerkiew św. Olgi.

  Niedziela

  • Towarzystwo Opieki nad Zabytkami zaprasza na spacer po cmentarzu żydowskim. Zbiórka o godz. 11 przy wejściu od strony ul. Zmiennej.
  • PTTK „Salamandra” zaprasza na spacer na trasie Stare Skoszewy – Bratoszewice (18 km). Zbiórka o godz. 9.20 na pętli MPK (linia 53c) przy dworcu Fabrycznym.
  • PTTK„Stonoga” zaprasza na spacer na trasie Retkinia – Gorzew. Zbiórka o godz. 10 na krańcówce autobusowej Maratońska/Popiełuszki.
  • Zielona Łódź zaprasza na spacer pt. „Traktem Napoleońskim przez Babią Górę”. Trasa będzie prowadzić przez północną część Lasu Łagiewnickiego. Zbiórka o godz. 12 na krańcówce autobusowej przy szpitalu na ul.Okólnej.
  • Fundacja „Jagiełło” organizuje rowerową wyprawę do Łowicza i okolic. Zbiórka o godz. 10. przed dworcem Łódź Kaliska. Trzeba kupić bilet na pociąg do Łowicza – odjazd o godz. 10.23, dojazd o godz. 11.24. W planach zwiedzanie Łowicza i Arkadii (uczestnicy kupują bilet wstępu we własnym zakresie). Dla chętnych jest możliwość powrotu pociągiem (wyjazd o godz. 16.46 z Łowicza, przyjazd do Łodzi o godz. 17.52). Istnieje też możliwość powrotu rowerami z Arkadii przez Nieborów i Skierniewice do Łodzi.
  Lek na nadciśnienie wycofany z obrotu!

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ustka

  Helena (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A ja właśnie chce wyjechać na weekend z Łodzi i jedziemy z mężem i dziećmi do hotelu Grand Lubicz w Ustce. Jesteśmy bardzo ciekawi jak nasz Bałtyk wygląda jesienią, a przy okazji odpoczniemy i...rozwiń całość

  A ja właśnie chce wyjechać na weekend z Łodzi i jedziemy z mężem i dziećmi do hotelu Grand Lubicz w Ustce. Jesteśmy bardzo ciekawi jak nasz Bałtyk wygląda jesienią, a przy okazji odpoczniemy i powdychamy jodu ;;) dzieciaki też nie będą się nudzić, bo hotel jest fajnie przystosowany pod małe dzieci. Uważam że takie wyjazd to dobra odskocznia od codziennych obowiązków.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo