ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Co robić w weekend w Łodzi? Piesze i rowerowe wycieczki po...

(MSM)

2018-10-06 10:35

2018-10-06 12:15

Dodaj komentarz

Co robić w weekend w Łodzi? Piesze i rowerowe wycieczki po Łodzi i najbliższej okolicy na weekend

(MSM)

2018-10-06 10:35

W weekend można wziąć udział w bezpłatnych wycieczkach z przewodnikiem po Łodzi i okoli
1/2

Jedna z wycieczek rozpocznie się przy tej pompie. A wcześniej można zwiedzać pobliską cerkiew św. Olgi.

(© Paweł Łacheta)

Sobota

  • Towarzystwo Przyjaciół Łodzi zaprasza na spacer po cmentarzu na Dołach. Zbiórka o godz. 10 na rogu al. Palki i ul. Smutnej.
  • Fundacja Przyjaciół Ratowania Zabytków Rzemiosła zaprasza na wycieczkę ul. Piramowicza, Knychalskiego i Traugutta. Zbiórka o godz. 14 na ul. Piramowicza (przy studni). A o godz. 13.30 można zwiedzić cerkiew św. Olgi.

Niedziela

  • Towarzystwo Opieki nad Zabytkami zaprasza na spacer po cmentarzu żydowskim. Zbiórka o godz. 11 przy wejściu od strony ul. Zmiennej.
  • PTTK „Salamandra” zaprasza na spacer na trasie Stare Skoszewy – Bratoszewice (18 km). Zbiórka o godz. 9.20 na pętli MPK (linia 53c) przy dworcu Fabrycznym.
  • PTTK„Stonoga” zaprasza na spacer na trasie Retkinia – Gorzew. Zbiórka o godz. 10 na krańcówce autobusowej Maratońska/Popiełuszki.
  • Zielona Łódź zaprasza na spacer pt. „Traktem Napoleońskim przez Babią Górę”. Trasa będzie prowadzić przez północną część Lasu Łagiewnickiego. Zbiórka o godz. 12 na krańcówce autobusowej przy szpitalu na ul.Okólnej.
  • Fundacja „Jagiełło” organizuje rowerową wyprawę do Łowicza i okolic. Zbiórka o godz. 10. przed dworcem Łódź Kaliska. Trzeba kupić bilet na pociąg do Łowicza – odjazd o godz. 10.23, dojazd o godz. 11.24. W planach zwiedzanie Łowicza i Arkadii (uczestnicy kupują bilet wstępu we własnym zakresie). Dla chętnych jest możliwość powrotu pociągiem (wyjazd o godz. 16.46 z Łowicza, przyjazd do Łodzi o godz. 17.52). Istnieje też możliwość powrotu rowerami z Arkadii przez Nieborów i Skierniewice do Łodzi.
Lek na nadciśnienie wycofany z obrotu!

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się