Co robić w weekend w Łodzi? Piesze i rowerowe wycieczki po...

  Co robić w weekend w Łodzi? Piesze i rowerowe wycieczki po Łodzi i najbliższej okolicy na weekend 10, 11 i 12 listopada

  (MSM)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Co robić w weekend w Łodzi? Piesze i rowerowe wycieczki po Łodzi i najbliższej okolicy na weekend 10, 11 i 12 listopada
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  W weekend można wziąć udział w wycieczkach z przewodnikiem.
  Sobota
  • Towarzystwo Przyjaciół Łodzi zaprasza na spacer pt. „Walka o polskość w Łodzi wielu kultur i narodów”. Zbiórka o godz. 10 przy ul. Piotrkowskiej 217.

  Niedziela
  • PTTK „Stonoga” zaprasza na spacer na trasie Gałkówek – Borowa – Justynów. Do przejścia będzie 12 km. Zbiórka o godz. 9.30 na dworcu Łódź Fabryczna.
  • Towarzystwo Opieki nad Zabytkami zaprasza na spacer śladami miejsc związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 r. Zbiórka przed Archiwum Państwowym na pl. Wolności o godz. 11
  • Zielona Łódź zaprasza na wycieczkę pieszo-rowerową w poszukiwaniu walorów rzeźbiarskich pomników, kompozycji przestrzennych i architektury Łodzi. Wycieczkę poprowadzi prof. Andrzej Jocz. Zbiórka o godz. 12. pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w pobliżu Łódzkiego Domu Kultury, u zbiegu ulic Kilińskiego i Traugutta. Długość trasy nie przekroczy 5 km, mogą w niej wziąć również osoby bez rowerów.

  Niedziela i poniedziałek
  • Fundacja „Jagiełło” organizuje dwie wycieczki rowerowe z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Obie rozpoczną się o godz. 9.30 na Starym Rynku. W niedzielę na trasie będą miejsca w Łodzi m.in. ul. Wschodnia (tu mieszkał Józef Piłsudski w 1900 r.), plac Wolności (tablica pamieci żołnierzy), pomnik Józefa Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza i Muzeum Tradycji Niepodległościowych przy ul. Gdańskiej. W poniedziałek na trasie są groby polskich żołnierzy z I wojny światowej m.in. w Gadce Starej i Wiączyniu. Zapisy na wycieczki dziś do godz. 18 pod nr tel. 660 216 049 lub 790 20 30 46.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sex, prochy i rock end rol!

  łódzki menel! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  nasrać sąsiadowi na wycieraczkę!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo