Co robić w ferie? Dzieci, które zostały w mieście, nie...

  Co robić w ferie? Dzieci, które zostały w mieście, nie powinny się nudzić [ATRAKCJE, SPOTKANIA, WARSZTATY...]

  (MJ)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Co robić w ferie? Dzieci, które zostały w mieście, nie powinny się nudzić [ATRAKCJE, SPOTKANIA, WARSZTATY...]
  1/4
  przejdź do galerii
  Spotkania ze strażnikami miejskimi, próby pisania piórem i tuszem z kałamarza, pływanie, jazda na łyżwach, przygotowywanie posiłku dla małp w Zoo – to tylko niektóre z atrakcji, z jakich już wczoraj, w pierwszym dniu ferii skorzystały dzieci, które pozostały w Łodzi.
  – W naszej siedzibie przy ul. Rydla 19 gościliśmy pierwszą grupę dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej nr 199 – opowiada Anna Jasińska, kierownik referatu profilaktyki społecznej Straży Miejskiej. - Rozmawialiśmy, jak bezpiecznie poruszać się po mieściei jak zachowywać się w domu. Były też warsztaty „Bajkowa Łódź” - z bohaterami zrealizowanych w naszym mieście bajek - i samodzielne zdobienie doniczek. Nasi funkcjonariusze z kolei pojechali na spotkanie do półkolonistów do SP 189.
  Tak będzie każdego dnia ferii. Wśród atrakcji, jakie przygotowaliśmy znajdują się np. malowanie na szkle, ale też zajęcia o tym, jak prawidłowo przechowywać żywność czy rozpoznawać tropy zwierząt w lesie.

  Na ciekawe warsztaty zaprasza Zoo. Jutro będzie okazja, by samodzielnie zrobić zabawki dla wybranych zwierzaków i potem obserwować, jakie wzbudzą zainteresowanie. W czwartek natomiast uczestnicy poznają skład diety bohaterów filmu „Madagaskar” i „Kung fu Panda” oraz samodzielnie przygotują dla nich posiłki. Zajęcia połączone będą z wizytą u lemurów i podglądaniem, jak jedzą pandy małe.

  W całym mieście półkolonie dla ponad 2700 dzieci prowadzi 46 placówek – szkół i centrów zajęć pozaszkolnych.
  - Mamy dwie 15-osobowe grupy – mówi Joanna Idczak, kierownik półkolonii w SP 137. - To nasi uczniowie, ale też z pobliskiej SP 41. Wczoraj już uczestniczyli warsztatach w Muzeum Oświaty Ziemi Łódzkiej, gdzie m.in. zasiedli w starych ławkach i próbowali pisać piórem. Poza tym uczyli się, jak używać a nie nadużywać numeru 112 oraz mieli zajęcia na pływalni. Przez całe ferie działa nasza kuchnia, która serwuje dzieciom dwudaniowe obiady, napoje, owoce.

  O miejsca na półkoloniach warto pytać bezpośrednio u organizatorów, bo zdarza się, że czasem ktoś zrezygnuje, np. zachoruje czy zmieni plany. Wykaz propozycji przygotowanych w Łodzi na ferie wraz z kontaktem do organizatorów znajduje się na stronie internetowej UMŁ, w zakładce Ferie 2019.  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo