Co może nam zaoferować współczesna stomatologia estetyczna?

Artykuł sponsorowany Zaktualizowano 

Przez dziesięciolecia gabinet stomatologiczny odwiedzano przede wszystkim wówczas, gdy zmagano się z problemami z zębami. Również dziś większość pacjentów zaczyna interesować się stanem swojego uzębienia dopiero wtedy, gdy sprawia ono problemy. Nie dzieje się tak jednak zawsze, o czym może najlepiej świadczyć rosnąca popularność stomatologii estetycznej.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Gdybyśmy chcieli precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie o to, czym zajmie się stomatologia estetyczna Kraków, w pierwszej kolejności musielibyśmy zwrócić uwagę na to, że w jej kontekście nie mówi się o jednym, ale o całej grupie zabiegów. Ich nadrzędnym celem jest poprawa wyglądu zębów. Przed stomatologiem estetycznym piętrzy się przy tym wiele obowiązków. Zabiegi mają więc na celu zarówno zmianę koloru zębów i likwidowanie pojawiających się na nich przebarwień, jak i zmianę kształtu uzębienia. Dzięki postępowi, jaki dokonuje się w stomatologii, wspomniane zabiegi są nie tylko coraz skuteczniejsze, ale i nie wiążą się już z bolesnością, której tak obawiają się sami pacjenci.

Prezentacja najpopularniejszych zabiegów

Gdy w grę wchodzi stomatologia estetyczna Kraków opinie pacjentów na temat kolejnych gabinetów są w dużej mierze uzależnione od tego, jakie zabiegi można w nich wykonywać. Takich, którymi warto się zainteresować, nie jest przy tym wcale mało.

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest skaling zębów, który pozwala na pozbywania się gromadzącego się w okolicach szyjek zębowych kamienia nazębnego. To jeden z tych zabiegów, których wykonanie prowadzi nie tylko do poprawy stanu uzębienia, ale również do minimalizacji ryzyka wystąpienia stanów zapalnych. Także piaskowanie zębów pozwala na skuteczną walkę z kamieniem nazębnym, eliminuje jednak również osady i w wielu klinikach stomatologicznych jest uzupełnieniem skalingu.

Mówiąc o wybielaniu zębów dobrze jest mieć na uwadze to, że mamy do czynienia z całą grupą zabiegów. Bardzo często odbywa się ono pod specjalną lampą i jest zabiegiem nie tylko skutecznym, ale również wyjątkowo szybkim. Ciekawym rozwiązaniem jest jednak również nakładkowe wybielanie zębów – zabieg, który wykonuje się nie tylko w gabinecie kosmetycznym, ale i w domu. Na zmianę kształtu uzębienia pozwalają licówki – specjalne elementy wykonane z materiału kompozytowego lub z porcelany, które zakłada się na przednią powierzchnię zębów. Licówki znajdują zastosowanie bez względu na to, czy mamy do czynienia ze złamaniami zębów, trwałymi przebarwieniami, czy też z nieestetycznym kształtem uzębienia.

Miejsce ma znaczenie

Jeśli stomatologia estetyczna ma przynosić oczekiwane rezultaty, dużą wagę należy przywiązywać nie tylko do charakteru zabiegu, ale i do tego, gdzie jest on wykonywany. Centra takie CDC Stomatologia mają za sobą atut doświadczenia, najlepszego sprzętu i pracowników nieustannie doskonalących swoje umiejętności. Daje to pewność usług, których realizacja zawsze stać będzie na bardzo wysokim poziomie, dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjentów. Dowiedz się więcej na https://cdcstomatologia.pl/.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie