Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

"Ciche" podwyżki w ZUS. Kryzys gospodarczy w Polsce, a ZUS... podnosi pensję pracowników i prosi o dyskrecję!

Lila Sayed
Lila Sayed
Od 350 do 500 złotych mają wzrosnąć pensje pracowników łódzkiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jeszcze w maju. Dyrekcja ZUS w Łodzi rozesłała maile do swoich podopiecznych z zapowiedzią podwyżek. A przedstawiciele ZUS nabierają wody w usta i nie chcą komentować tematu.ZOBACZ TREŚĆ MAILA na następnej stronie
Od 350 do 500 złotych mają wzrosnąć pensje pracowników łódzkiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jeszcze w maju. Dyrekcja ZUS w Łodzi rozesłała maile do swoich podopiecznych z zapowiedzią podwyżek. A przedstawiciele ZUS nabierają wody w usta i nie chcą komentować tematu.ZOBACZ TREŚĆ MAILA na następnej stronie archiwum
"Ciche" podwyżki w ZUS. Od 350 do 500 złotych mają wzrosnąć pensje pracowników łódzkiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jeszcze w maju. Dyrekcja ZUS w Łodzi rozesłała maile do swoich podopiecznych z zapowiedzią podwyżek i z prośbą... o dyskrecję. Przedstawiciele ZUS nabierają wody w usta.

Z jego treści wynika, że wysokość podwyżki i w ogóle jej otrzymanie będzie zależało od oceny pracy w 2019 i 2020 roku. Będą brane pod uwagę mi.n. następujące kryteria: terminowość realizacji zadań, efektywność i wydajność pracy, dyspozycyjność czy "ponoszenie osobistej odpowiedzialności za rezultaty własnych działań".

Wypłata ma zostać zrealizowana 8 maja, czyli w najbliższy piątek.

Wiadomość została zakończona prośbą o nierozpowszechnianiu informacji o podwyżkach. :"Jesteśmy w bardzo trudnym okresie i nie będzie dobrego odbioru społecznego, jeśli do mediów przedostanie się informacja o przyznawaniu podwyżek w naszym Zakładzie".

Prawdopodobnie z tego powodu rzecznik prasowy łódzkiego oddziału ZUS, Monika Kiełczyńska, nie chciała rozmawiać na ten temat i odesłała nas do Pawła Żebrowskiego, rzecznika prasowego centrali ZUS.

- Nie podjęto ostatecznych decyzji. Trwają negocjacje w tej sprawie - stwierdził rzecznik Żebrowski. Pytanie o rozesłanie maili zignorował.

6 maja ponownie zapytaliśmy rzecznika Żebrowskiego o liczbę pracowników objętych podwyżkami, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Przedstawiciele ZUS nie chcą rozmawiać na ten temat.

W I oddziale ZUS w Łodzi i podległych mu jednostkach pracuje 1368 osób, w tym 98 osób na stanowiskach kierowniczych. Średnie wynagrodzenie brutto wynosi 4134,19 zł.

Od momentu ogłoszenia stanu epidemii w Polsce, czyli połowy marca, sytuacja polskich przedsiębiorców i pracowników stała jest trudna. Kryzys pogłębiał się z tygodnia na tydzień. Firmy plajtowały, a zatrudnione w nich osoby straciły i nadal tracą pracę. W korporacjach zmniejszono pensję pracowników, żeby nie redukować etatów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jakich benefitów oczekują polscy pracownicy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany