reklama

Chris Cornell nie żyje! Miał 52 lata

ei24/wikipedia.org/aip
archiwum
Znany muzyk Chris Cornell nie żyje! Wokalista zespołów: Soundgarden czy Audioslave zmarł w wieku 52 lat. Nie sa znane jeszcze przyczyny śmierci muzyka. Brian Bumberry powiedział, że "jego śmierć była nagła i niespodziewana". Chris Cornell to jeden z najbardziej znanych przedstawicieli grunge’u. O śmierci Chrisa Cornella piszą zagraniczne media, m.in. "The Independent", "Daily Mirror", "Daily Telegraph" czy Associated Press. Chris Cornell nie żyje, smutna informacja pojawiła się dziś w zagranicznych mediach. Były wokalista takich zespołów, jak Soundgarden i Audioslave miał 52 lata. Na razie nie są znane okoliczności śmierci.

Cornell zmarł zeszłej nocy w Detroit. Informację o śmierci Chrisa Cornella podała agencja Associated Presss, powołując się na przedstawiciela piosenkarza, Briana Bumbery’ego. - Jego śmierć była nagła i niespodziewana - poinformował. Przyczyny śmierci artysty na razie nie są znane. Rodzina Chrisa Cornella prosi o prywatność i współpracuje z lekarzem prowadzącym badania w celu ustalenia przyczyny śmierci.

Chris Cornell to amerykański wokalista, instrumentalista i autor tekstów. Do historii muzyki przeszedł głównie jako frontman zespołu Soundgarden, który obok Nirvany i Pearl Jamu był głównym przedstawicielem gatunku grunge. W latach 2001-2007 Cornell był wokalistą w supergrupie rockowej Audioslave, którą tworzył wraz z byłymi członkami Rage Against the Machine. Cornell znany był z szerokiej skali głosu, która wynosi prawie 4 oktawy oraz śpiewania techniką belting w wysokich rejestrach. W 2006 roku wokalista został sklasyfikowany na 4 miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według Hit Parader.

Christopher Cornell, właściwie Christopher John Boyle (ur. 20 lipca 1964 w Seattle zm. 17 maja 2017 w Detroit – amerykański muzyk, wokalista, multiinstrumentalista i autor tekstów. Największą popularność przyniosły mu występy w zespole Soundgarden (1984-1997 i od 2010). W latach 2001-2007 był wokalistą w supergrupie rockowej Audioslave, którą stworzył wraz z byłymi członkami Rage Against the Machine. W 1990 roku, powołał do życia jednorazowy projekt Temple of the Dog. Nagrana płyta miała być "terapią" po śmierci przyjaciela Cornella, Andrew Wooda, ówczesnego wokalisty Mother Love Bone. Prowadził również karierę solową, w trakcie której nagrał 3 płyty: "Euphoria Morning", "Carry On" i "Scream". Znany z szerokiej skali głosu, która wynosi niecałe 4 oktawy, oraz śpiewania techniką belting w wysokich rejestrach. W 2006 roku wokalista został sklasyfikowany na 4. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według Hit Parader. W 2010 roku, muzyk zapowiedział na swoim twitterze reaktywację swojego macierzystego zespołu, Soundgarden.

Soundgarden został założony w 1984 roku. Pierwotnie Cornell oprócz gry na perkusji, również śpiewał. W 1986 roku, zespół postanowił zatrudnić na stanowisko perkusisty Scotta Sundquista, który został szybko zastąpiony przez Matta Camerona. W 1987 roku, Soundgarden za pośrednictwem wytwórni Sub Pop wydał pierwszą EP – Screaming Life, zaś rok później Fopp. W tym samym roku, zespół podpisał kontrakt z wytwórnią SST Records i wydał debiutancką płytę, Ultramega OK za którą został nominowany do nagrody Grammy. W 1989 roku, podczas trasy promującej drugi album, Louder Than Love zespół opuścił Yamamoto, z powodu presji powodowanej przez popularność zespołu. Soundgarden dokończyli trasę z Jasonem Evermanem, jednak niezadowoleni ze współpracy, zatrudnili Bena Shepherda. Wydany w 1991 roku Badmotorfinger, odniósł spory sukces komercyjny i wspólnie z Nevermind Nirvany i Ten Pearl Jamu jest uznawany za album pozwalający wkroczyć nurtowi grunge do mainstreamu. Zespół supportował będący wówczas u szczytu sławy Guns N' Roses. Wydany w 1994 roku Superunknown odniósł jeszcze większy sukces niż poprzednik, zespół otrzymał w 1995 roku 2 nagrody Grammy za single Black Hole Sun i Spoonman. Superunknown do tej pory, pokrył się ponad pięciokrotnie platyną. Zespół zakończył działalność w 1997 roku, po wydaniu albumu Down on the Upside z powodu wewnętrznych konfliktów między członkami.

Chris Cornell poszedł własną drogą i nagrał płytę solowa, zatytułowaną Euphoria Morning. Muzyk znany z cięższych i odważniejszych brzmień w Soundgarden, pokazał się tutaj zupełnie z innej strony, stawiając raczej na spokojne, wyważone i melancholijne utwory. Mimo dobrych recenzji, płyta nie sprzedawała się tak jak albumy Soundgarden.

W 2001 roku, producent Rick Rubin zapoznał Cornella z trzema muzykami nieistniejącego już Rage Against the Machine – Tomem Morello, Timem Commerfordem i Bradem Wilkiem. Współpraca układała się na tyle dobrze, że panowie postanowili założyć zespół. Debiutancka płyta, nazwana tak samo jak zespół została wydana w 2002 roku, poprzedzona singlem Cochise. W 2005 roku wyszła kolejna płyta, Out of Exile, zaś rok później Revelations. Chris Cornell opuścił zespół w 2007 roku, z powodu konfliktów i nierozwiązywalnych sporów. Jeszcze przed tym wydarzeniem została ogłoszona reaktywacja Rage Against the Machine w oryginalnym składzie.

Chris Cornell skomponował i wykonał utwór do filmu Casino Royale, "You Know My Name", który trafił również na jego drugą solową płytę, Carry On. W 2008 roku, Cornell ogłosił iż zamierza nagrać swój trzeci album solowy, z pomocą hip-hopowego producenta, Timbalanda. Wielu fanom muzyka, kojarzonego do tej pory z muzyką rockową, nie spodobał się ten pomysł. Wydany w marcu 2009 roku, Scream został zmiażdżony przez krytykę. 25 czerwca 2009 roku artysta po raz pierwszy wystąpił w Polsce – na Szczecin Rock Festival.

PIĘKNE ŻYCZENIA NA DZIEŃ MAMY. Dzień Matki Wierszyki dla mamy
Uwaga! W sobotę z każdym Expressem Ilustrowanym mapa, czyli niezbędnik rowerzysty! Musicie to mieć!
MAGDALENA ŻUK - NOWE FAKTY, OKOLICZNOŚCI ŚMIERCI, WYNIKI SEKCJI ZWŁOK MAGDALENY ŻUK [FILM]
UCHO PREZESA 16 ZA DARMO [YOUTUBE] ODCINEK SPECJALNY [ONLINE]
UCHO PREZESA 15 ZA DARMO UCHO PREZESA 15 YOUTUBE GDZIE OBEJRZEĆ UCHO PREZESA 15
KTO JEST AGENTEM? ODETA AGENT, JAREK KRET AGENT, KTO WYGRAŁ AGENTA
KTO JEST AGENTEM? JAREK AGENT, DARIA AGENT, ODETA AGENT KTO WYGRAŁ AGENTA?
[ZOBACZ TEŻ FILM - Przegląd najważniejszych informacji z tygodnia

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM - Przegląd najważniejszych informacji z tygodnia