Chłopczyk spadł ze skutera i upadł buzią do wody! 8-letni Alanek Misiewicz z Justynowa wybudzony ze śpiączki w klinice Budzik!

LB
Chłopczyk z mamą w domu w Justynowie.
Chłopczyk z mamą w domu w Justynowie. Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Alanek otrzymał 3 mln komórek macierzystych. Zabieg odbył się w krakowskiej klinice.Kosztował 18 tys. zł. Został sfinansowany dzięki zbiórce pieniędzy w internecie. (www.siepomaga.pl/alan-misiewicz).

- Lekarze podali synkowi do kręgosłupa 3 mln komórek macierzystych - opowiada Kinga Misiewcz, mama chłopca. - Przez 12 godzin po zabiegu nie mógł się ruszać. Po 72. rozpoczął rehabilitację. Efekty mogą pojawić się już po drugim, trzecim zabiegu. Podane komórki mają naprawić skutki niedotlenienia mózgu w postaci niedowładów, choć gwarancji nie ma. Alanek ma zaplanowanych 5 zabiegów, na które nadal zbieramy środki.

CZYTAJ TEŻ: Córka Ewy Błaszczyk wybudzona ze śpiączki!

Przeszczep to nie jedyny wydatek związany z leczeniem dziecka. Na jego rehabilitację i leki rodzice wydają ok. 7 tys. zł miesięcznie.

Alanek był bohaterem naszego reportażu sprzed kilku tygodni. Przypomnijmy. W sierpniu ub. roku podczas wakacji w Ślesinie chłopczyk z tatą płynął na skuterze wodnym wzdłuż brzegu jeziora. W pewnym momencie mężczyzna, który pływał w pobliżu, nie opanował maszyny i uderzył w skuter, na którym pływał Alanek z tatą. Chłopczyk upadł buzią do wody. Został przewieziony helikopterem na oddział intensywnej opieki medycznej w Poznaniu. Po 10 dniach lekarze powiedzieli rodzicom, że nic już nie mogą zrobić. Wychudzonego 8-latka wypisano z kliniki, a zdaniem doktorów rodzicom pozostawało jedynie liczyć na cud. Chłopiec trafił do Kliniki Budzik, do sali na parterze, gdzie są rehabilitowane dzieci w najcięższych stanach. I tam po kilku tygodniach zaczął bez słów komunikować się z rodzicami. Rehabilitanci podjęli próbę postawienia go na nogi. Wtedy on, poruszając bezgłośnie ustami wyartykułował: „Puść mnie” i „Chcę chodzić”. Alanek został wybudzony ze śpiączki w listopadzie.

7 grudnia wypisano go z kliniki.

Chłopiec jest intensywnie rehabilitowany. Uczy się w domu. Wraca mu pamięć, chodzi na treningi karate. I na nic się nie skarży.

Wideo

Dodaj ogłoszenie