Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 03godz.
  • 29min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Ceny miodu 2020. Ile będzie kosztował miód 2020? Pszczelarze przestrzegają, że przez suszę, ceny miodu pójdą w górę 14.06.2020

Karolina Brózda
Karolina Brózda
Ceny miodu 2020. Pszczelarze z niepokojem patrzą w przyszłość. Martwi ich przede wszystkim choroba zwana warozą (powoduje ją żyjący na pszczołach pasożyt), która dziesiątkuje pasieki, a także sucha i zimna wiosna. Pogoda też nie sprzyja, ceny miodu niestety pójdą do góry... 14.06.2020

Waroza podniesie ceny miodu?

- Problemy rozpoczęły się już jesienią - mówi Łuksza Gładys, właściciel rodzinnego gospodarstwa pszczelarskiego w Brzezinach. - Robiłem zabiegi pielęgnacyjne, ale jak się okazało, było one mało skuteczne. Dlatego w tym roku postawię na leki oparte na kwasach organicznych.
Waroza występuje na larwach pszczół i sprawia, że owad nie wykształca się do końca i nie jest w stanie funkcjonować. Są w Polsce pasieki, w których z powodu tej choroby liczba rodzin pszczelich zmniejszyła się nawet o 70 proc.

Niezwykłe! Pan Sebastian odkrył na drzewie około 60 tysięcy...

W gospodarstwie pszczelarskim Łukasza Gładysa po zimie zostało około 360 uli.

- Pszczoły miały wystarczający zapas pokarmu i obeszło się bez poważniejszych strat - mów pszczelarz.

Pszczoły bardzo szybko odbudowują swoją populację. Po zimie jedna rodzina pszczela liczy około 10 tys. pszczół. Wiosną liczba stopniowo zwiększa się do 30-40 tys., aby w czerwcu i lipcu osiągnąć maksymalną liczebność wynoszącą nawet 60-70 tys.

Ceny miodu 2020: sucha i zimna wiosna

Wiosna była sucha i zimna, a więc nie sprzyjała pszczołom.
- Rzepaki bardzo słabo nektarowały, więc nie najlepiej zapowiada się tegoroczny zbiór miodu rzepakowego - mówi Łukasz Gładys. - W przyszłym tygodniu rozpocznę wirowanie miodu agrestowego i mniszkowego, i dopiero wtedy będzie znana faktyczna wielkość zbiorów. Być może będzie także miód wielokwiatowy. Za 2 tygodnie rozpocznie się pozyskiwanie miodu rzepakowego, a za trzy miodu z kwiatów borówki amerykańskiej.

Ceny miodu 2020 - niestety można spodziewać się podwyżek

Ceny miodu na razie pozostają niezmienione. Obserwując mało sprzyjająca aurę, należy liczyć się z ich podwyżką. Obecnie za słoik zawierający 1,1 kilograma trzeba zapłacić 34 zł w przypadku miodu rzepakowego i wielokwiatowego, 38 zł za miód akacjowy, lipowy, koniczynowy, nawłociowy, borówkowy, 60 zł za spadziowy i 82 zł za wrzosowy.

Materiał sponsorowany. Za zakupy zapłać telefonem lub zegarkiem

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

W
Witek

Jak popatrzymy też na to, że coraz więcej pasiek albo jest podpalanych, okradanych a nawet zatruwanych to nie dziwne jest, że pszczelaże chcą się jakoś bronić i kupują masowo fotopułapki.

Nie są to tanie rzeczy wiec polecam sklep z świetnym wsparciem technicznym - Spy Shop a model:

https://www.spyshop.pl/fotopulapka-gsm-ltl-6310wmg-bezprzewodowa-transmisja-zdjec-1045.html

G
Gość

W telewizji powiedziano że ludzie powinni się uczyć od pszczół. Ależ już dawno ludzkość nauczyła się tego od kapitalistycznej demokracji. Elity żrą miód a robole tyrają jak pszczółkowe robotnice.

Dodaj ogłoszenie