ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Centralna Liga Juniorów szlifuje piłkarskie talenty. A tych...

Sławomir Stachura

2018-03-26 14:38

2018-03-27 08:20

Dodaj komentarz

Centralna Liga Juniorów szlifuje piłkarskie talenty. A tych nie brakuje

Sławomir Stachura

2018-03-26 14:38

Rywalizacja w Centralnych Ligach Juniorów odbywa się w trzech kategoriach. CLJ U-19, CLJ U-17 i CLJ U-15. W każdej z tych lig ma swoich przedstawicieli
Fragment wiosennego derbowego meczu Korony Kielce z Juventą Starachowice w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych. Kielczanie wygrali 2:0. Fragment wiosennego derbowego meczu Korony Kielce z Juventą Starachowice w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych. Kielczanie wygrali 2:0.

Fragment wiosennego derbowego meczu Korony Kielce z Juventą Starachowice w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych. Kielczanie wygrali 2:0. (© Fot. Sławomir Stachura )

W najstarszej grupie wiekowej drużyny z całej Polski rywalizują w dwóch grupach – wschodniej i zachodniej. Kielecczyzna przyporządkowana jest do grupy wschodniej, w której jedynym naszym przedstawicielem jest Korona Kielce. Choć na miniony weekend zaplanowana była 20 kolejka, a trzecia na wiosnę, to nie odbyło się wiele spotkań.

- Rozegraliśmy tylko jedno – 11 marca zremisowaliśmy w Lublinie z Motorem 0:0 – mówi Marek Mierzwa, trener Korony. Plany na wiosnę? Mamy utalentowanych chłopców i chcemy zająć miejsce w pierwszej szóstce, bo takie gwarantuje utrzymanie. Rozgrywki będą zreformowane – dodaje Mierzwa.

Korona zajmuje aktualnie 5 miejsce (35 pkt.) ze stratą 10 punktów do prowadzącej w tabeli Legii Warszawa. Ligę, w której podstawowym rocznikiem są zawodnicy urodzeni w 1999 roku po tym sezonie czeka reforma. Pozostanie jedna Centralna Liga Juniorów U-19, w której grać będzie 16 drużyn.

W CLJ-U17podstawowy rocznik to piłkarze urodzeni w 2001 roku. Rywalizacja obywa się w podzielonych terytorialnie czterech grupach po osiem drużyn. Województwo Świętokrzyskie, razem z Małopolskim, Podkarpackim i Lubelskim tworzą grupę D i mamy w niej trzech przedstawicieli – Koronę Kielce SA i Juventę Starachowice, które utrzymały się w rozgrywkach po rundzie jesiennej oraz KKP Koronę Kielce, który awansował po jesieni. Koronę SA prowadzą trenerzy Michał Gębura i Marek Graba, Juventę – Mariusz Wójcik, a KKP Koronę Mikołaj Pełka.
- Jesienią wygraliśmy te rozgrywki i taki jest cel na wiosnę. Jeśli zwyciężymy zagramy w turnieju o mistrzostwo Polski – mówi Michał Gębura.

W CLJ-15 (podstawowy rocznik 2003), Polska również podzielona jest na cztery grupy terytorialne po osiem zespołów. Świętokrzyskie również rywalizuje w grupie D z Małopolskim, Podkarpackim i Lubelskim i ma jednego przedstawiciela – KKP Koronę Kielce gdyż po rundzie jesiennej spadł KSZO Ostrowiec. Po każdej rundzie spadają dwa ostatnie zespoły). Kielecki zespół prowadzi trener Mariusz Słabiak.- Celem jest utrzymanie – mówi Słabiak.


ZOBACZ TEŻ: Kieleckie WAGs – kobiety gwiazd PGE Vive Kielce [ZDJĘCIA]
POLECAMY RÓWNIEŻ:


Kamil Stoch zdobył kryształową kulę Pucharu Świata. ZOBACZMocna delegacja Wisły! Jedenastka 28. kolejki EkstraklasyNajbardziej wartościowi polscy piłkarze [TOP 20]


Zimowe igrzyska Pjongczang 2018 - NAJLEPSZE ZDJĘCIA


ZOBACZ TAKŻE: TOP SPORTOWY: Nietypowa propozycja dla Sławomira Peszki

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się