Chcemy wysłać Wam takie przesłanie, że celebrycki świat nie zawsze mówi i prezentuje to, co zbadała i poleca nauka, dlatego wielu jego przedstawicieli trudno uznać za ekspertów, czy choćby za znawców tematu.
Wielu rozpoznawalnych z show-biznesu jest przekonanych o swojej dogłębnej wiedzy, starannym wykształceniu i nieomylności. I właśnie to przekładają na wykłady w sieci, gdzie prezentują swoje mądrości.
Influencerka Hania Balwierczak popularność zdobyła dzięki udziałowi w programie „Hotel Paradise”, emitowanym na antenie TVN 7. Teraz kobieta postanowiła wykorzystać swoje „5 minut” i zaczęła publikować treści w internecie jako Hanusia Wielka.
W sieci zawrzało, po tym jak prezentowała przyrządzanie jajecznicy z kurkami, które miała sama zebrać w lesie. Problem jednak w tym, że do potrawy dorzuciła lisówki (są trujące i mogą wywołać silne zatrucie pokarmowe). Po fali krytyki nie zabrała już głosu. Do sprawy odniosły się za to Lasy Państwowe, które zganiły „grzybiarę”. Oprócz tego zaapelowały, by z rozwagą oglądać nagrania przygotowane przez influencerów.
Miłośniczka literatury Karolina Pisarek podczas wizyty w ślubnym „concept store” Izabeli Janachowskiej, posłużyła się cytatem. „Jest generalnie tak, że jeżeli się nie powodzi, to ludzie się zbierają i pomagają, ale jak napisał Julian Tuwim - przyjaciela nie poznaje się w biedzie, ale po tym, jak znosi twój sukces”.
Problem w tym, że pomyliła autora, jak i samą treść sentencji, zmieniając ją znacznie...
W sieci
O tym wiedzą.
Nigdy nic nie ginie
W internecie swoje treści może opublikować każdy. Z tego przywileju korzystają też najbardziej popularni reprezentanci polskiego show-biznesu i nie zawsze wychodzi im to na dobre, bo w sieci nic nie ginie.
Jakub Kochanowski - Orlen
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?