Casting do filmu o getcie

(SP)
Ewelina ma nadzieję, że uda się jej wystąpić w filmie.
Ewelina ma nadzieję, że uda się jej wystąpić w filmie. ks
W maju kręcony będzie w Łodzi fabularyzowany dokument o getcie warszawskim, który powstaje we współpracy z Centrum Filmowym ATV. W sobotę i niedzielę w Sukcesji odbył się pierwszy casting.

- Poszukujemy statystów epizodystów - mówi Paulina Albiniak, zajmująca się organizacją castingu. - Najlepiej, żeby były to osoby szczupłe i bardzo szczupłe, w wieku od 25 do 45 lat. Ale szukamy również dzieci. Oczywiście na ich udział w castingu zgodę muszą wyrazić rodzice.

Pytana o szczegóły filmu, nie chce ich zdradzić. Stwierdziła jedynie, że wiążą się z tzw. archiwum Ringelbluma (konspiracyjne Archiwum Getta Warszawskiego, odnalezione w 1946 roku pod gruzami domu przy ul. Nowolipki 68). Z nieoficjalnych przecieków wiadomo, że w produkcję filmu zaangażowana jest młodsza siostra Stevena Spielberga, Nancy.

Na casting przyszło blisko czterysta osób, ale - jak podkreśla Paulina Albiniak - prawie drugie tyle zgłoszeń nadeszło e-mailem. W nadchodzący piątek i sobotę (22 i 23 kwietnia) nabór statystów będzie prowadzony po raz drugi.

[ZOBACZ FILM - Sanepid ostrzega przed plagą kleszczy (autor x.news/TVN24)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM - Sanepid ostrzega przed plagą kleszczy (autor x.news/TVN24)