Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Caritas zachęca do podejmowania jałmużny wielkopostnej. Można wziąć do domu tekturową skarbonkę i zbierać pieniądze dla potrzebujących

Magdalena Jach
Magdalena Jach
W Środę Popielcową we wszystkich parafiach archidiecezji łódzkiej prowadzona jest zbiórka do puszek na wsparcie charytatywnej działalności Caritas. Tym samym rozpoczyna się akcja jałmużny wielkopostnej. Dla realizacji kampanii Caritas przekazała do parafii archidiecezji łódzkiej i Szkolnych Kół Caritas 30 tysięcy tekturowych skarbonek. Wierni mogą w nich zbierać pieniądze, za które zostaną zrealizowane zakupy czy akcje na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

Jałmużna wielkopostna z Caritas
Po raz kolejny na Wielki Post Caritas Archidiecezji Łódzkiej przygotowała kampanię zachęcającą do ożywienia tradycji jałmużny
wielkopostnej. Dla realizacji kampanii Caritas przekazała do parafii archidiecezji łódzkiej i Szkolnych Kół Caritas 30 tysięcy tekturowych skarbonek.

Dla kogo zbiórka?
Datki zbierane w ramach jałmużny przeznaczone są na pomoc seniorom, osobom chorym i ubogim w parafii, świadczoną przez Parafialne Zespoły Caritas, bądź przez inne grupy parafialne.

- Do skarbonki wrzucamy drobne datki, które może wydalibyśmy na jakieś przyjemności, których odmówimy sobie w Wielkim Poście - tłumaczą organizatorzy kampanii, która prowadzona jest już od kilku lat

Wierni parafii archidiecezji łódzkiej i uczniowie w szkołach, gdzie działają Szkolne Koła Caritas, zabierają skarbonki do swoich domów. Skarbonka może stać na biurku w miejscu pracy i przypominać, że warto odmówić sobie różnych przyjemności po to, by komuś pomóc. W Wielkim Poście mogą tu trafić złotówki np.: za niezjedzony pączek czy ulubioną kawę. Kolorowa skarbonka to dobra pomoc dla rodziców, którzy uczą swoje dzieci postawy jałmużny.

Z tych małych darów na Wielki Post dzieją się potem dobre rzeczy w konkretnej parafii czy szkole, bo Jałmużna wielkopostna Caritas jest wsparciem, którego lokalna wspólnota udziela swoim potrzebującym.

Skarbonki, które od początku Wielkiego Postu można zabrać do domu ze swojego kościoła, wrócą wypełnione do parafii w Wielkim Tygodniu, w Niedzielę Miłosierdzia, bądź w innym określonym przez duszpasterzy terminie.

Swoją jałmużnę można również przekazać:
Caritas Archidiecezji Łódzkiej
90-507 Łódź, ul. Gdańska 111
Bank Pekao S.A. V O/Łódź
48 1240 1545 1111 0000 1165 5077
z dopiskiem „Jałmużna 2024”.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany