Były emocje. Bieg Trzech Króli. Wyniki i zdjęcia z imprezy biegowej

Witold Błądek
Pierwszą imprezą biegową nowego roku 2023 był przeprowadzony po raz siódmy uliczny Bieg Trzech Króli, którego głównym organizatorem jest Stowarzyszenie „Akademia Sport i Zdrowie”.

Na posiadającą atest PZLA wytyczoną trasę w centrum Łodzi ulicami: Ogrodową, Zachodnią, Kościuszki, Zamenhofa, Piotrkowską, Próchnika, Zachodnią wyruszyło 1.559 biegaczek i biegaczy a metę osiągnęło 1.468 uczestników biegu. Start i meta tych zawodów znajdowały się na Rynku Manufaktury. Ustalony przez organizatorów limit czasu na pokonanie trasy wynosił 45 minut.

Uczestnicy Biegu Trzech Króli, z których wielu wystąpiło z królewskimi elementami ubioru, nie mieli dobrej pogody bo przed startem zaczęła się mżawka i cały bieg odbywał się już przy padającym deszczu.

Najszybciej 5-kilometrowy dystans w czasie 15,12 min ze znaczną przewagą nad pozostałymi zawodnikami pokonał Michał Olejnik ze Szklarskiej Poręby. Drugie miejsce z rezultatem 15,25 min zajął Tomasz Osmulski, który jednocześnie otrzymał nagrodę dla najlepszego łodzianina. Trzecią pozycję z czasem 16,02 min zdobył Jakub Czyżewski z Konstantynowa Łódzkiego.

Najlepszą wśród kobiet była zawodniczka „Podlasia” Białystok Anna Bańkowska, która przybiegła na metę jako czwarta w ogólnej kasyfikacji w bardzo dobrym czasie 16,08 min. Kolejne miejsca na podium zajęły: Beata Klimek z Rawy Mazowieckiej (17,39 min.) i Natalia Mierzlikin z Warszawy (17,49 min)

Oprócz nagród w kategorii open kobiet i mężczyzn nagrodzone zostały również najlepsze trójki zawodniczek i zawodników w 11 kategoriach wiekowych (od 16 do lat 75 +).

Wszyscy uczestnicy biegu na mecie otrzymali pamiątkowe medale tej imprezy.