Był Pegaz, będą apartamenty. Co z kamienicą przy Piotrkowskiej?

(izj)
/
/ Paweł Łacheta
Na parterze lokale usługowe, a na dwóch piętrach i poddaszu apartamenty o podwyższonym standardzie lub biura. Takie plany wobec kamienicy na rogu ulic Piotrkowskiej i Zielonej, w której przez wiele lat mieściła się księgarnia Pegaz, ma warszawski deweloper.

Kupił ją w sierpniu od miasta jako jedyny oferent w przetargu za 2.886.176 zł.
- Szacujemy koszty obu wariantów, z biurami i apartamentami, i prowadzimy rozmowy z architektami - mówi Adam Kawczyński, prezes przedsiębiorstwa, do którego należy teraz kamienica. - W ciągu najbliższych dwóch miesięcy dokonamy ostatecznego wyboru koncepcji i rozpoczniemy uzgodnienia z konserwatorem zabytków. Chcielibyśmy ruszyć z pracami w przyszłym roku.
Inwestor szacuje, że rewitalizacja potrwa półtora roku. Jej koszt jest szacowany na 5 - 6 mln zł.
- W pierwszej kolejności odbudujemy wyburzoną część kamienicy w pierzei ul. Zielonej - zapowiada Adam Kawczyński. - Pierwotnie ciągnęła się ona aż do budynku dzisiejszej drogerii, na całej długości miała dwa piętra i poddasze.
Frontowa kamienica została wzniesiona między 1880 r. a 1895 r. Od grudnia 1993 r. jest wpisana do rejestru zabytków.

/

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 6

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

E
Elle

Wiadomość niby dobra, tylko nazwisko tego pana niekoniecznie wróży dobre rzeczy, przynajmniej dla wykonawców, ale może mnie pamięć myli. Pewnie tak...

a
antyklerykal

teraz muszą pilnować żeby tego nie zburzył

G
Gość

50 lat Zespołu Szkół im. Jana Szczepanika (elektronik) przy ul. Strykowskiej w Łodzi Informujemy, że uroczystości związane z 50-leciem istnienia szkoły zostały zaplanowane na piątek 23 listopada. Program obchodów przewiduje m. in. mszę świętą w klasztorze oo. Bernardynów i oficjalną uroczystość z udziałem zaproszonych gości w szkole o godz. 13.00. Zainteresowanych absolwentów bardzo prosimy o wsparcie finansowe i wpłatę co najmniej 50 zł na podane niżej konto do 5 października. Zebrana suma zostanie przeznaczona na imienne zaproszenia, okolicznościową broszurę oraz inne wydatki związane z organizacją obchodów. Po części oficjalnej przewidujemy spotkania poszczególnych roczników absolwentów i nauczycieli w klasach - dla wszystkich chętnych. Dokładne godziny zostaną ustalone na początku listopada. KONTAKT e-mail: 50lat@elektronik.lodz.pl KONTO nr 27 1020 3352 0000 1002 0009 9606

a
all chuck

super, jedno z głównych skrzyżowań w centrum od zawsze najbardziej zaniedbane; niedawno sprzedali kamienicę naprzeciw, mają remontować. Żeby tylko nie skończyło się jak w przypadku żałosnego PGE

n
no

i gitara przynajmniej jeden norlamny i nie chce wyurzyć tylko jeszcze odbuduje brakującej części:)

n
no

i gitara przynajmniej nie zburzy zabytku jeden normalny a w dodadku odbuduje brakującej części:)

Dodaj ogłoszenie