Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Był biurowiec, będzie apartamentowiec. Oryginalna inwestycja przy ul. Wigury

Piotr Jach
Piotr Jach
Stare fabryki przebudowane na biura, na mieszkania, luksusowo wyremontowane kamienice  - to wszystko już było. Przy ul. Wigury 21 grupa inwestorów zrzeszona w spółki W21 Grupa przebudowuje na mieszkania dawny bankowy biurowiec. Czytaj więcej na następnej stronieCechą charakterystyczną budynku pozostaną duże okna - 2,30 m wysokości.
Stare fabryki przebudowane na biura, na mieszkania, luksusowo wyremontowane kamienice - to wszystko już było. Przy ul. Wigury 21 grupa inwestorów zrzeszona w spółki W21 Grupa przebudowuje na mieszkania dawny bankowy biurowiec. Czytaj więcej na następnej stronieCechą charakterystyczną budynku pozostaną duże okna - 2,30 m wysokości. Piotr Jach
Stare fabryki przebudowane na biura, na mieszkania, luksusowo wyremontowane kamienice - to wszystko już było. Przy ul. Wigury 21 grupa inwestorów zrzeszona w spółki W21 Grupa przebudowuje na mieszkania dawny bankowy biurowiec.

To pierwszy taki projekt w Łodzi. W dwunastokondygnacyjnym wieżowcu o powierzchni biurowej wynoszącej 3318 mkw. mieścił się ostatnio oddział banku Pekao. Budynek został wystawiony na sprzedaż w 2017 r. za 6 mln 105 tys. zł i znalazł nabywców, którzy mają nań oryginalny pomysł - na 10 kondygnacjach 100 mikroapartamentów o powierzchni od 26 do 40 mkw. (1- lub 2-pokojowe mieszkania z aneksami kuchennymi i łazienkami), a na parterze klub fitness i bistro na pierwszym piętrze.

Pan Tomasz, jeden z naszych Czytelników odwiedził kilka lokali, które miasto oferuje w trybie pozakonkursowym. Trzeba tylko... spłacić zadłużenie poprzedniego lokatora w całości lub wynegocjować spłatę części długu. Był zbulwersowany stanem mieszkań. Zobacz, co zobaczył pan Tomasz - kliknij dalej

Tak wyglądały mieszkania, które miasto oferowało bez kolejki...

Zakres inwestycji jest bardzo szeroki. To nie jest prosta adaptacja, lecz całkowita przebudowa. Z 30-letniego biurowca zostanie tylko wciąż trwała stalowa konstrukcja. Żeby budynek nadawał się do celów mieszkaniowych, trzeba położyć wszystkie niezbędne przyszłym lokatorom instalacje, postawić ściany działowe, wytyczyć korytarze i poprzenosić wejścia do szybu windowego na każdym piętrze, bo okazało się, że w starym układzie bardzo przeszkadzały w logicznym kondygnacji.

- Dużym wyzwaniem okazało się właściwe zabezpieczenie przeciwpożarowe budynku, gdyż od czasów jego budowy przepisy zmieniły się na o wiele bardziej rygorystyczne - mówi przedstawiciel inwestora.

Sama bryła dawnego biurowca niewiele zmieni się po remoncie, aczkolwiek budynek ma zyskać na estetyce dzięki nowej wentylowanej elewacji z płyt cementowo-włóknowych mocowanych do zewnętrznych ścian gmachu. Całość ma być utrzymana w dominujących barwach szarości z elementami grafitowymi i beżowymi.

Termin oddania do użytku - najpóźniej wiosną przyszłego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nakarm psiaka, zgarnij kwiatka: Rozmowa Adrianem Meyerem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany