reklama

Butelkomat w Łodzi. Za puste butelki będzie można dostać zniżkę np. na basen

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
Zaktualizowano 
W Krakowie za każdą wrzuconą butelkę dostawało się 10 groszy. Anna Kaczmarz
W Arturówku i na Stawach Jana mają stanąć automaty, do których będzie można wrzucać puste butelki. W zamian będzie otrzymywało się punkty, które można będzie wymienić na zniżki do miejskich basenów, teatrów, czy muzeów. Postawienie butelko­matów to jeden z projektów do budżetu obywatelskiego.

– Łódź ma szansę zostać piątym miastem w Polsce, które będzie miało automaty do butelek – mówi Marcin Hencz, miejski radny, autor projektu.

Wprowadzenie systemu punktów w zamian za butelki, ma rozwiązać problem, który był z butelkomatem w Krakowie. Tam po 2 miesiącach urządzenie schowano, bo... zabrakło pieniędzy – tak dużo butelek wrzucali do niego bezdomni. I były to butelki z resztkami zawartości, która fermentowała i śmierdziała...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 33

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-06-16T21:35:35 02:00, Gość:

Nie wszystkich interesuje zniżka na basen,teatr,czy muzeum.Proponuję 10 gr.Odniesie to lepszy skutek i będzie czyściej.

Zgadza się. Ja nie chodzę ani na basen ani do kina ani do teatru. A co mi da zniżka 10 groszy jak bilety po 50 100 zl

Ł
Łodzianin

Radny Hencz lansuje się na czymś, co na zachodzie funkcjonuje od ponad 20 lat. Skup butelek i opakowań wtórnych funkcjonował już w PRL-u, bo każde opakowanie miało swoją wartość. Ta "AKCJA" pokazuje, że jesteśmy 100 lat za murzynami...

G
Gość

2 butelkomaty.....haha na półmilionowe miasto.No super....może zróbmy jeden i umieśćmy go w Warszawie.....już powiem to się nie sprawdzi.Butelki będą może wrzucane przez ludzi którzy są głodni kultury i wykształconych,którzy już segregują śmieci.Ale wielu większość Łodzian,na pewno nie pojedzie tam specjalnie aby wyrzucić butelki....Gdyby było ich więcej lub jeden był w ceentrum byłoby ok

W
Wredniak
2019-06-16T23:07:01 02:00, Gość:

Co do psich odchodów to faktycznie koszy brak nawet ogólnych (papierków czy butelek też nie ma gdzie wyrzucić), a jak są to pozamykane. Trzeba później je nieść albo do domu albo czekać jak jakiś kosz się znajdzie

2019-06-17T05:39:27 02:00, Reksio:

Później narzekanie, ze w mieście brudno. Gdzie wyrzucić śmieć. Taka prawda.

Reksio hau hau ma racje , koszy na smieci jest w Łodzi ZAMALO!!!!to jakiś relikt komunizmu i trzeba to zlikwidować miasto zarząd nie podąża za ilością dostawczaków do ząbek motylków i innych glizd sklepowych same puszki puszki i butelki ,,,kiedy zarządzający miastem przejrzą na oczy ze w sklepach nie stoi już tylko ocet???

R
Reksio
2019-06-16T23:07:01 02:00, Gość:

Co do psich odchodów to faktycznie koszy brak nawet ogólnych (papierków czy butelek też nie ma gdzie wyrzucić), a jak są to pozamykane. Trzeba później je nieść albo do domu albo czekać jak jakiś kosz się znajdzie

Później narzekanie, ze w mieście brudno. Gdzie wyrzucić śmieć. Taka prawda.

N
Nieekologiczny

A ja proponuję flaszki z pet do pieca wkładać, dają dużo ciepła, można na węglu przyoszczedzic.

a
as

U Niemców butelkomaty działają od lat... ...w Łodzi rządzi wszech niemoc intelektualna.

G
Gość

Co do psich odchodów to faktycznie koszy brak nawet ogólnych (papierków czy butelek też nie ma gdzie wyrzucić), a jak są to pozamykane. Trzeba później je nieść albo do domu albo czekać jak jakiś kosz się znajdzie

G
Gość
2019-06-16T10:46:08 02:00, Maniek:

Powinniście stawiać automaty w miejscach w których bezdomny nie wejdzie i nie wrzuci butelek ze śmietnika. Wtedy miało by to sens i automat jak w Krakowie, pieniądze w zamian za butelki a nie jakieś zniżki. Np automat w Biedronce na terenie sklepu itd gdzie jest ochrona. A co do Stawów Jana, publicznych kapielisk, miejsc bydła które będzie miało pod nosem automat a pierdo*nie butelke obok nie wytępisz i na nic taki automat w takim miejscu. Sytuacja jak z bezdomnymi. Automat możesz odizolować od bezdomnych ale ludzi nie zmusisz do oddawania butelek. W Niemczech to funkcjonuje, byłem, widziałem automaty pod sieciami handlowymi. Korzystaliśmy na kontrakcie wszyscy. Nawet jedna butelka nie wylądowała w śmieciach. Automaty super sprawa ale myślenie urzędasów idzie nie w tym kierunku co potrzeba.

2019-06-16T11:44:47 02:00, chubby_pl:

Zapomniał Pan dodać, że w Niemczech funkcjonuje Pfand czyli kaucja za butelkę czy puszkę w zależności od rodzaju od 0,06 centa do 0,25 centów za sztukę, myślenie jest proste kupując zgrzewkę np. Coca Coli (4 szt) do rachunku dopisane jest z automatu 1 Euro kaucji to sprawia, że nie opłaca się wyrzucać butelek czy puszek.

Skąd przekonanie, że to bezdomni wyrzucają brudne butelki. Normalny człowiek jak wypije napój na ulicy to gdzie ma ją umyć. A butelki wyrzucały by też dzieci, na lody czy napój by mieli.

G
Gość
2019-06-16T09:08:17 02:00, Gość:

Proponuję zrobić automat, który będzie wypłacał pieniądze za wrzucanie psich gówien, obrazków z JP2 itp.

2019-06-16T18:10:10 02:00, Reksio:

Gdyby było więcej puszek na psie odchody, problem by sam zniknął. A tak p*erdolę, nie będę szukał puszki, zeby wyrzucić gówno.

Taki jest Polak .Niema w pobliżu śmietnika to wyjebac gdzie popadnie.

G
Gość

Nie wszystkich interesuje zniżka na basen,teatr,czy muzeum.Proponuję 10 gr.Odniesie to lepszy skutek i będzie czyściej.

R
Reksio
2019-06-16T09:08:17 02:00, Gość:

Proponuję zrobić automat, który będzie wypłacał pieniądze za wrzucanie psich gówien, obrazków z JP2 itp.

Gdyby było więcej puszek na psie odchody, problem by sam zniknął. A tak p*erdolę, nie będę szukał puszki, zeby wyrzucić gówno.

K
Kaucja

Jakby w Polsce napisali prawdę ze do każdej puszki czy butelki już dawno doliczają te kaucje to może w końcu by barany zrozumiały dlaczego pywo tez drożeje ,

l
lstawice szukają arbeit
2019-06-16T17:26:21 02:00, Gość: