Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski w Łodzi dopiero za rok! Wszystko z powodu koronawirusa

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
W tym roku w Łodzi nie będzie zgłaszania projektów do budżetu obywatelskiego, ani głosowania. Realizacja tych projektów, które wygrały w ubiegłorocznym głosowaniu i miały być realizowane w tym roku zostanie przesunięta o rok. Takie decyzje zapadły w Urzędzie Miasta Łodzi. Ich powodem jest spodziewany na skutek kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa znaczący, bo szacowany na około 200 mln zł spadek wpływów do kasy miasta. A wraz ze spadkiem dochodów musi nastąpić i cięcie wydatków.Strategią na wyjście z kryzysu zajmuje się siedmioosobowy zespół ekspertów powołany przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską. Plan oszczędnościowy i wsparcia różnych sektorów i branż został nazwany roboczo „planem Zdanowskiej” i ma być ogłoszony w tym tygodniu. Celem jest przede wszystkim ograniczenie wydatków bieżących. W magistracie nie kryją, że będzie to też okazja na oszczędności w tych sektorach, w których już wcześniej należało ograniczyć wydatki. Cięcia nie dotkną za to większości dużych inwestycji dotyczących m.in. rewitalizacji i komunikacji.Na zdjęciu: Tak miał wyglądać woonerf na ul. Stefanowskiego.
W tym roku w Łodzi nie będzie zgłaszania projektów do budżetu obywatelskiego, ani głosowania. Realizacja tych projektów, które wygrały w ubiegłorocznym głosowaniu i miały być realizowane w tym roku zostanie przesunięta o rok. Takie decyzje zapadły w Urzędzie Miasta Łodzi. Ich powodem jest spodziewany na skutek kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa znaczący, bo szacowany na około 200 mln zł spadek wpływów do kasy miasta. A wraz ze spadkiem dochodów musi nastąpić i cięcie wydatków.Strategią na wyjście z kryzysu zajmuje się siedmioosobowy zespół ekspertów powołany przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską. Plan oszczędnościowy i wsparcia różnych sektorów i branż został nazwany roboczo „planem Zdanowskiej” i ma być ogłoszony w tym tygodniu. Celem jest przede wszystkim ograniczenie wydatków bieżących. W magistracie nie kryją, że będzie to też okazja na oszczędności w tych sektorach, w których już wcześniej należało ograniczyć wydatki. Cięcia nie dotkną za to większości dużych inwestycji dotyczących m.in. rewitalizacji i komunikacji.Na zdjęciu: Tak miał wyglądać woonerf na ul. Stefanowskiego. materiały prasowe
W tym roku w Łodzi nie będzie zgłaszania projektów do budżetu obywatelskiego, ani głosowania. Realizacja tych projektów, które wygrały w ubiegłorocznym głosowaniu i miały być realizowane w tym roku zostanie przesunięta o rok. Takie decyzje zapadły w Urzędzie Miasta Łodzi. Ich powodem jest spodziewany na skutek kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa znaczący, bo szacowany na około 200 mln zł spadek wpływów do kasy miasta. A wraz ze spadkiem dochodów musi nastąpić i cięcie wydatków.

Pogoda w Łódzkiem na 13 kwietnia:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany