Budżet obywatelski 2020. Opinie wydane, coraz bliżej głosowania

Piotr Jach
Piotr Jach
Zadni z komisji ds. budżetu obywatelskiego: Agnieszka Wieteska. Damian Raczkowski i Ewa Bujnowicz. Grzegorz Gałasiński
Radni z komisji ds. budżetu obywatelskiego Łodzi zakończyli właśnie opiniowanie projektów zgłoszonych do jego bieżącej edycji. Pozytywnie zaopiniowali 1222 wnioski, negatywnie - z różnych powodów - ponad 200. Pewną liczbę projektów wycofali sami autorzy..

- Najczęstszym powodem odrzucenia wniosku było to, że projekty zgłoszone przez łodzian dotyczyły terenów, które nie należą do gminy - mówi Agnieszka Wieteska, wiceprzewodnicząca komisji ds. budżetu obywatelskiego.

- Często zmuszeni byliśmy opiniować negatywnie wnioski, których nie dałoby się zrealizować w ciągu jednego roku - dodaje Damian Raczkowski, przewodniczący komisji.

Negatywna opinia nie oznacza jeszcze ostatecznego odrzucenia projektu. Nowością tej edycji budżetu obywatelskiego jest możliwość odwołania się od opinii komisji. Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ zachęca, by mając uzasadnione racje takie odwłonia składać.

- Od 20 sierpnia przez tydzień można składać odwołania adresowane do prezydent Hanny Zdanowskiej. Muszą być jedynie umotywowane, ponieważ taki warunek zawierają zasady określone uchwałą Rady Miejskiej. Odwołania można składać zarówno drogą elektroniczną, e-mailem do Biura ds. Partycypacji Społecznej, jak i w postacji papierowej - u nas oraz w Łódzkich Centrach Kontaktu z Mieszkańcami, czyli w dawnych delegaturach - informuje Justyński.

- Podczas prac komisji były wnioski, które początkowo otrzymywały negatywną opinię, lecz po drobnych weryfikacjach, np. po rozmowach z projektodawcami, otrzymywały opinię pozytywną. Jeśli autorzy wykazywali chęć współpracy, wysatrczyły niekiedy drobne zmiany we wnioskach, by przepuścić je dalej - dodaje radna Agnieszka Wieteska.

Głosowanie nad projektami do budżetu obywatelskiego rozpocznie się w połowie września. Już w przyszłym tygodniu będzie można zapoznać się z nimi na stronie internetowej UMŁ.

FLESZ: Koronawirus torpeduje gospodarkę, traci także Polska

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

i
ile to kosztowało ?

bedzie d... dla jednorożca ?

moim marzeniem jest by budżet obywatelski łódzkiego suwerena trafił jako nagroda na waciki dla naszej dzielnej fufufu co remontuje zgierską i rewitalizuje okolice. tak pięknej fuszerki chyba jeszcze to miasto nie widziało. po prostu niewymowna perfekcja. klękajcie narody !!!

Ł
Łodzianin

kto potrzebuje dobrą kostkę zapraszamy na rozbiórkę chodnika na ul. SIENKIEWICZA-Ma tylko 5 lat będzie zmieniana na nową -a kto bogatej alkoholiczce zabroni

ZAPŁACĄ MIESZKAŃCY PODATKAMI

Ł
ŁODZIANIN

kto potrzebuje dobrą kostkę zapraszamy na rozbiórkę chodnika -a tylko 5 lat będzie zmieniana na nową -a kto bogatej alkoholiczce zabroni

ZAPŁACĄ MIESZKAŃCY PODATKAMI

z
zieloni

jaka qurwa niszczy PARK SIENKIEWICZA i betonuje drzewa

Dodaj ogłoszenie