reklama

Budżet obywatelski 2019 w Łodzi. Tydzień na składanie wniosków

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
Już tylko do poniedziałku 10 czerwca można składać wnioski do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Do tej pory wpłynęło ich do magistratu 115.

Wnioski można było składać od 23 maja.

– Jak dotąd łodzianie złożyli 115 projektów, ale - jak co roku - im mniej czasu do końca, tym szybciej wniosków przybywa – mówi Grzegorz Justyński, dyrektor biura ds. partycypacji Urzędu Miasta Łodzi. – Liczba wniosków w tym roku jest większa niż było to w analogicznym okresie roku ubiegłego. Liczymy na aktywność łodzian. Możemy zastanowić się, czego brakuje w naszym bezpośrednim otoczeniu, bo dzięki budżetowi obywatelskiemu mamy szansę to zmienić. Wnioski można złożyć w formie elektronicznej lub przyjść też do kancelarii urzędu i złożyć wniosek papierowy.

Wśród dotychczas zgłoszonych wniosków najwięcej jest tych dotyczących zagospodarowania przestrzeni miejskiej, czyli np. remonty chodników, wytyczenie nowych parkingów lub utwardzenie już istniejących, nasadzenia zieleni, nowe place zabaw itp. Do złożenia wniosku wystarczy poparcie jednej osoby.

– Każdy z nas jest gospodarzem miasta, może widzieć coś czego nie dostrzega magistrat. To dobra lekcja dla dorosłych, ale też niepełnoletnich mieszkańców, którzy po raz pierwszy mogą głosować w tej edycji – mówi radny Damian Raczkowski z komisji do spraw budżetu obywatelskiego.

Pełna lista projektów dopuszczonych do głosowania ma być gotowa do 31 sierpnia. Głosowanie rozpocznie się 14 września i potrwa do 6 października. Wyniki mają zostać ogłoszone do 6 listopada. Aby projekt został skierowany do realizacji, musi mieć poparcie minimum 50 osób.

Pula środków na realizację zwycięskich projektów wyniesie w 2020 r. 50 mln zł. Zmianą, w porównaniu do lat ubiegłych, jest rezygnacja z projektów ogólnomiejskich, a całość środków trafiła na zadania osiedlowe. Dzięki temu na niektórych osiedlach znacznie wzrosła kwota dotacji, np. na Chojny Dąbrowa z 1,9 mln zł do 3,1 mln zł.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie