Budowlani-PTPS Piła 3:0. Efektowny triumf łódzkich siatkarek

(bart)
Dziewczyny z Budowlanych nie zawiodły kibiców
Dziewczyny z Budowlanych nie zawiodły kibiców krzysztof szymczak
Występujące w ekstraklasie siatkarki Budowlanych pewnie pokonały w Atlas Arenie PTPS Piła 3:0, w kapitalnym stylu rewanżując się za porażkę z pierwszej rundy.

Poprzednie spotkanie obu zespołów odbyło się jesienią w Pile. To gospodynie były wówczas lepsze, zwyciężając 3:1 (26:24, 25:22, 20:25, 25:21). Pilanki przerwały wówczas kapitalną passę kolejnych wygranych na starcie tego sezonu podopiecznych trenera Jacka Pasińskiego.

Zapowiadając niedzielny mecz napisaliśmy, że może on być najciekawszym starciem kolejki. Przecież PTPS sprawiło już w tym sezonie kilka niespodzianek i przyjeżdżało do naszego miasta mocno zmobilizowane. Okazało się jednak, że goście nie mieli nic do powiedzenia w walce z tak dobrze dysponowanymi dziewczynami z Budowlanych.

Po w miarę wyrównanym początku spotkania zespół z Łodzi wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i nie zmarnowały szansy.

Nieco ciekawsza była kolejna partia. PTPS prowadziło 3:2, później do głosu doszli Budowlani. W pewnym momencie było jeszcze 20:21, jednak do końca seta goście nie zdobyli już nawet punktu.

W trzeciej odsłonie meczu drużyny schodziły na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:1 dla gospodyń. Potem jedynie kwestią czasu było to, jak szybko przypieczętują one swój sukces. Dodajmy, że naprawdę w pełni zasłużony.

Tak efektownie grające siatkarki Budowlanych ogląda się z przyjemnością. Mamy nadzieję, iż w kolejnych spotkaniach będzie podobnie.

Po tej wygranej zespół z Łodzi umocnił się na piątym miejscu w tabeli.

Na MVP meczu została wybrana Julia Twardowska z Budowlanych.

Budowlani Łódź - PTPS Piła 3:0 (25:18, 25:21, 25:13)
Budowlani: Polańska, Vincourova, Beier, Pycia, Grajber, Twardowska, Medyńska (l) oraz Tobiasz, Woźniczka.
PTPS: Wilk,Babicz, Skorupa, Kwiatkowska, Sobczak, Leggs, Pauliukouskaya (libero) oraz Konieczna, Urban.