Budowlani-Muszynianka 1:3. Łodzianki dalej od piątej lokaty

(bart)
Rozgrywająca Magdalena Śliwa i środkowa Aleksandra Sikorska z pewnością liczyły na więcej łukasz kasprzak
W pierwszym meczu o piąte miejsce w ekstraklasie siatkarki Beef Master Budowlani uległy w Atlas Arenie Muszyniance Muszyna 1:3. Łodzianki mają już niewielką szansę na zajęcie tej lokaty. Szkoda, bo taka okazja może się długo nie powtórzyć.

Podopieczne trenera Adama Grabowskiego zaczęły mecz bardzo dobrze. Pierwszy punkt zdobyła Natalia Nuszel, zaś przy pierwszej przerwie technicznej Budowlani prowadzili 8:7. Wprawdzie goście doprowadzili jeszcze do remisu 15:15, jednak później przewagę cały czas miały gospodynie. Po akcji Sylwii Pyci było 20:16, a po efektownym bloku tej doświadczonej środkowej 24:21. Potem zrobiło się nieco nerwowo (24:23), ale zimną krew zachowała Dorota Ściurka.

W drugiej partii był remis 3:3, a po zagraniu Nuszel 8:8. Jednak od tego momentu dominowała już Muszynianka. Na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły przy stanie 10:16, a po chwili było 11:18. Trzeba przyznać, iż łodzianki podjęły walkę i odrobiły część strat (od stanu 15:22 do wyniku 20:22). Po autowym ataku byłej zawodniczki Budowlanych Magdaleny Piątek było już tylko 23:24, ale wtedy zaatakowała inna była łodzianka, Karolina Rożycka.

W trzecim secie po raz ostatni dziewczyny Grabowskiego prowadziły 9:8. Potem był jeszcze remis 10:10 i wtedy drużyna gości odzyskała wigor. Kiedy zrobiło się 13:20, stało się jasne, że to oni będą bliżej sukcesu.

W czwartej odsłonie meczu było 5:5, następnie 13:13, ale po akcji Róźyckiej 13:16. Niby łodzianki jeszcze się starały, ale widać było, która drużyna jest bardziej świadoma swojej wartości. Budowlani zdołali doprowadzić rezultat do stanu 18:21, potem obronili dwa meczbole, jednak nic więcej nie zdziałały.

Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane 10 kwietnia (czwartek), a ewentualne trzecie starcie dzień później. Czy łodzianki będzie stać na dwa zwycięstwa w Muszynie?

Beef Master Budowlani Łódź – Polski Cukier Muszynianka Fakro 1:3 (25:23, 23:25, 15:25, 21:25)
Budowlani: Sikorska 8, Śliwa 3, Nuszel 18, Pycia 15, Kwiatkowska 1, Ściurka 5, Durajczyk (libero) oraz Love 2, Cabajewska, Cabrera 11, Trach, Grajber 1.
Muszynianka: Mazurek 3, Kurnikowska 4, Wojcieska 12, Cvetanović 11, Różycka 14, Plchotova 9, Maj (libero) oraz Piątek 3, Mucha, Jagieło 17.