Budowlani znów wygrali, ale stracili kolejnego zawodnika

Teimuraz Sokhadze w meczu z Orkanem był najskuteczniejszym rugbistą Budowlanych. Paweł Łacheta
Rugbiści Budowlanych Łódź wygrali trzynasty mecz w tym sezonie. W Sochaczewie pokonali 33:17 Orkan, lecz to zwycięstwo liderom Ekstraligi przyszło z dużym trudem. Do tego już w pierwszej połowie kolejnej kontuzji doznał Łukasz Żórawski.

Łukasz Żórawski w Sochaczewie doznał kontuzji mięśnia przywodziciela.
Mecz w Sochaczewie był już przedostatnim w rundzie zasadniczej. Z Orkanem, który ma jeszcze szanse na załapanie się do półfinałów, pewni pierwszego miejsca Budowlani walczyli już po raz trzeci w tym sezonie. W dwóch poprzednich (jesienią w lidze i w marcu w Pucharze Polski) rywale nie sprawili im większych kłopotów, o czym świadczą rozmiary wygranych (54:10 i 79:12). W sobotę tak łatwo jednak nie było, na co duży wpływ miał brak czterech kontuzjowanych zawodników młyna: Meraba Gabuni, Pawła Grabskiego, Michała Królikowskiego i Michała Mirosza.
Po kwadransie spotkania trener Mirosław Żórawski miał jeszcze jedno zmartwienie, bo kontuzji doznał Łukasz Żórawski. - Klątwa nas nie opuszcza i Łukasz naciągnął mięsień przywodziciela - mówi szkoleniowiec.
Zejście reżysera gry musiało mieć wpływ na grę łodzian. - Do tego jesteśmy w okresie celowego obniżenia formy. Dawno się tak nie męczyliśmy, ale choć mam mnóstwo zastrzeżeń do naszej postawy, wygraliśny z bonusem i osiągnęliśmy cel - tłumaczy Żórawski.
Największy udział w tym mają Tomasz Kozakiewicz i Teimuraz Sokhadze. Obaj zdobyli wszystkie punkty dla łódzkiej drużyny. Dwa przyłożenia ,,Kozaka" po akcjach skrzydłami dały prowadzenie (10:0), a dzięki pięknej indywidualnej akcji Gruzina odzyskali je jeszcze przed przerwą (17:12). A tuż po rozpoczęciu drugiej połowy zapewnił Budowlanym punkt bonusowy. Wszystkie pozostałe punkty Temo zdobywał po precyzyjnie wykonywanych rzutach karnych.
Orkan Sochaczew - Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 17:33 (12:17)
Punkty Budowalni: Sokhadze 23 (2 x 5, 3 x 3, 2 x 2), Kozakiewicz 10 (2 x 5). Orkan: Malesa 5, Gasik (1 x 5, 1 x 2), Kowalewski 5.
Budowlani: Ignaczak, Szyburski, Pepliński, Karpiński (47, M. Fortuna), Gugushvili, Skwarciak (72, Rydzyński), Grabowski (69, Kościelski), Marek Mirosz, Łukasz Żórawski (14, Abashidze), Sokhadze, Kaniowski (79, Sobczak), Dułka (47, Łuczak), Gomulak, Kozakiewicz (60, Kotasa), Stępień.