Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Budowlani - Siódemka 3:2. To wcale nie był spacerek łodzianek [zdjęcia]

(bap)
Rywal łódzkich siatkarek Beef Master Budowlani Łódź zajmuje przedostanie miejsce w tabeli ekstraklasy. Mylił się jednak ten, kto sądził, że spotkanie z drużyną byłego trenera łodzianek, Macieja Kosmola będzie spacerkiem.Łodzianki wygrały dopiero po tie-breaku.

Już pierwszy set pokazał, że legionowianki przyjechały do Łodzi bardzo zdeterminowane. Wyrównana gra toczyła się do stanu 19:19, ale kiedy na zagrywkę poszła Anna Sołodkowicz Siódemka zdobyła pięć punktów z rzędu, a zwycięstwo przypieczętowała Tamara Rakić.

W pierwszym secie rywalki dużo lepiej od łodzianek spisywały się w ataku, ale w drugiej odsłonie dominowały już w każdym elemencie gry. Nie tylko dynamicznie kończyły ataki, ale przede wszystkim świetnie grały w obronie, co do tej pory było mocną stroną Budowlanych. Do tego gospodynie oddawały przeciwniczkom punkty. W efekcie przegrały seta do 12 i nic nie zapowiadało, że mecz potrwa dłużej.

Nastroje pogorszyły się jeszcze bardziej, kiedy w trzecim secie łodzianki przegrywały 1:6i trener Adam Grabowski musiał wziąć czas. Dopiero po nim jego podopieczne powoli wracały na swój poziom. Pierwszy raz prowadzenie objęły po kolejnych ważnym punkcie Sylwii Pyci (20:19), a seta asem serwisowym zakończyła Anita Kwiatkowska. W kolejnej odsłonie role się odwróciły. Łodziankom wychodziło niemal wszystko, choć potrafiły też roztrwonić wysoką przewagę. Znów seta zakończyła Kwiatkowska.

W tie-breaku było równie ciekawie, jak w całym meczu. Decydującą partię lepiej zaczęły zawodniczki Siódemki (7:4, 8:5, 9:4). Prowadziła do stanu 13:12. Wówczas dwa punkty zdobyła Kwiatkowska. Atakująca łodzianek przypieczętowała też zwycięstwo Budowlanych!

Beef Master Budowlani Łódź – Siódemka Legionovia Legionowo 3:2 (21:25, 12:25, 25:22, 25:20, 15:13)
Budowlani: Śliwa 4, Love 7, Ściurka 9, Nuszel 15, Trach 10, Pycia 12, Durajczyk (libero) oraz Kwiatkowska 16, Cabajewska, Grajber 1 i Cabrera.
Siódemka: Raonić 2, Rakić 20, Sołodkiewicz 8, Tomisia 21, Barfield 8, Jóźwicka 15, Rybaczewski (libero) oraz Szymańska 3, Wójcik 3, Saad, Bąk i Łukaszewska 1.